Leczenie Migreny Jaki Lekarz?

Najlepiej jeśli oprócz wizyty u lekarza rodzinnego udadzą się do neurologa. Migrenowy ból głowy wymaga specjalistycznej diagnostyki i długotrwałego leczenia, a terapia prowadzona na własną rękę zazwyczaj nie przynosi dobrych rezultatów.

Do jakiego lekarza zgłosić się z bólem głowy?

Jeśli jednak leki doraźne zalecane przez lekarza POZ nie przynoszą spodziewanych efektów, kuracje profilaktyczne nie zmniejszają częstości bólu głowy, wtedy pacjenta należy kierować do neurologa.

Czy tomografia głowy wykryje migrenę?

Nie wykonuje się natomiast: zdjęcia rentgenowskiego czaszki, badań obrazowych kręgosłupa szyjnego (rentgen, tomografia czy rezonans), ani też eeg, gdyż badania te nie wnoszą żadnych istotnych informacji diagnostycznych do rozpoznania migreny.

Jak neurolog stwierdza Migrene?

Zleca się wtedy neuroobrazowanie (tomografię komputerową, rezonans magnetyczny), badania naczyniowe i ew. badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.

Jakie badania krwi na migrene?

Badania laboratoryjne są pomocne w diagnozowaniu schorzeń, którym towarzyszy migrenowy ból głowy. W tym celu najczęściej wykonywana jest morfologia krwi z rozmazem i ocena liczby płytek krwi − pomocna w rozpoznaniu plamicy małopłytkowej, która może być jedną z przyczyn migreny.

Jak nazywa się lekarz od głowy?

Neurolog to lekarz specjalizujący się w diagnozowaniu oraz leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego i nerwów obwodowych.

O czym świadczą silne bóle głowy?

Przyczyn pojawienia się bólu głowy jest bardzo wiele. Do najczęstszych należą: zmęczenie, silny stres emocjonalny, problemy z krążeniem mózgowym, wahania hormonalne, zaburzona przemiana materii oraz nieprawidłowości naczyniowe.

Czego nie wykryje tomografia głowy?

Badania tomografii komputerowej głowy z kontrastem nie należy wykonywać m.in. w przypadku osób uczulonych na jodowe środki kontrastowe. Nie jest ono również wskazane w przypadku pacjentów z niewydolnością nerek oraz u osób u których występuje zbyt wysoki poziom hormonów tarczycy.

Czy to migrena?

Charakterystyczne objawy migreny

Dominującym objawem migreny jest napadowy, jednostronny ból głowy, umiejscowiony za gałką oczną, w obrębie czoła i skroni. Zdarza się, że podczas kolejnych napadów ból będzie zlokalizowany w innym miejscu.

Leia também:  Jak Złagodzić Objawy Astmy?

Czy rezonans magnetyczny wykryje migrenę?

W większości przypadków migrena bywa rozpoznawana już na podstawie informacji zebranych przez lekarza w trakcie wywiadu z pacjentem. Pomocniczo można wykonać rezonans magnetyczny głowy, w którym – jak dowodzą badania – uwidaczniają się pewne charakterystyczne dla migreny zmiany.

Jak stwierdza się migrenę?

Pamiętajmy, że nie każdy ból głowy to migrena. Więc jak rozpoznać migrenę? Terminem migrena określa się zespół objawów, do których należą silny napadowy, jednostronny ból głowy o charakterze pulsującym. Dodatkowo, bólowi zwykle towarzyszą nudności, wymioty i/lub nadwrażliwość na światło i dźwięki.

Czy da się wykryć migrenę?

Obok typowo medycznych badań, szybkim i prostym sposobem wykrycia przyczyny migreny jest mikroskopowe badanie żywej kropli krwi. Wykonywane przez nas badanie krwi w szybki i bezbolesny sposób zdiagnozuje przyczynę Twojej dolegliwości i umożliwi natychmiastowe rozpoczęcie leczenia.

Jakie badania na glowe?

Głowa jest newralgiczną częścią ludzkiego ciała, w której znajduje się najważniejszy narząd, czyli mózg. Wszelkie urazy głowy oraz podejrzenia chorób struktur mózgowia wymagają więc specjalistycznej diagnostyki. Najczęściej wykonuje się tomografię komputerową oraz rezonans magnetyczny głowy.

Jakie badania przy bólu glowy?

W kontekście bólu głowy wykonywane są zwłaszcza:

 • tomografia komputerowa głowy;
 • tomografia komputerowa angio głowy (inaczej: angio-TK) – skupiająca się na naczyniach krwionośnych;
 • tomografia komputerowa zatok;
 • tomografia komputerowa szyi;
 • tomografia komputerowa kręgosłupa szyjnego.
 • Seja o primeiro a comentar

  Faça um comentário

  Seu e-mail não será publicado.


  *