Jakie Leczenie Obejmuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego zapewnia pokrycie wszystkich kosztów leczenia podjętych w celu ratowania zdrowia i życia. Pomoc ambulatoryjna, jak i hospitalizacja w razie zachorowania na Covid-19 zalicza się więc do działań refundowanych w ramach EKUZ (europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego).

Jak załatwić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Co musisz zrobić

  1. Wypełnij wniosek o wydanie EKUZ. Pamiętaj, żeby podpisać wniosek.
  2. Dołącz do wniosku potrzebne dokumenty. Szczegóły znajdziesz w sekcji Co musisz przygotować.
  3. Złóż wniosek w oddziale NFZ w swoim miejscu zamieszkania. Sprawdź adres oddziału NFZ.
  4. Odbierz kartę. Masz dwie możliwości:

Czego nie obejmuje karta EKUZ?

W teorii EKUZ ma ułatwić nam dostanie się do lekarzy, gdy przebywamy za granicą. Jednak w praktyce, jeżeli trafimy do kraju, w którym opieka medyczna jest płatna, my również będziemy musieli zapłacić. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie obejmuje transportu helikopterem lub karetką do kraju poszkodowanego.

Jak przedluzyc Europejską kartę zdrowia?

Zrobisz to w oddziale lub delegaturze NFZ, w których składasz lub do których wysyłasz wniosek. Dostaniesz EKUZ pocztą – jeśli zaznaczysz taką opcję we wniosku o kartę lub jeśli wniosek prześlesz za pomocą ePUAP.

Co obejmuje europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech?

Niemcy – co zapewnia karta EKUZ? EKUZ z w Niemczech zapewnia niezbędne świadczenia medyczne zagranicznym obywatelom UE oraz EFTA. Karta uprawnia polskiego turystę do korzystania z opieki tych placów medycznych, które należą do powszechnego systemu opieki zdrowotnej.

Ile trwa wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego?

Ile czeka się na jej wydanie? Normalnie trwa to 3-5 dni roboczych od wysłania wniosku. W wakacje może to potrwać nieco dłużej. Po odbiór karty trzeba pofatygować się do oddziału lub delegatury NFZ.

Czy karta EKUZ jest darmowa?

Powinieneś zadbać również o swoje bezpieczeństwo, zapewniając sobie dostęp do opieki medycznej za granicą. W niektórych przypadkach może Ci pomóc darmowa karta EKUZ. W artykule opowiem dokładnie, na jakich zasadach działa Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego i czy warto ją mieć w swoim portfelu.

Leia também:  Ile Dni Po Szczepieniu Wystepuja Objawy?

Czy kartę EKUZ można wyrobić w dowolnym oddziale NFZ?

EKUZ (to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) otrzymasz po złożeniu właściwie wypełnionego wniosku w dowolnym oddziale lub delegaturze NFZ, internetowo lub listownie. Nie ma obowiązku składania wniosku o wydanie EKUZ w oddziale NFZ właściwym ze względu na miejsce zamieszkania osoby wnioskującej.

Jak wyrobić kartę EKUZ przez profil zaufany?

  1. Krok 1: Zaloguj się do ePUAP.
  2. Krok 2: Wypełnij wniosek online.
  3. Krok 3: Wyślij wniosek online.

Jak załatwić kartę EKUZ przez internet?

Wniosek o wydanie tej karty można złożyć przez internet za pośrednictwem systemu ePUAP – wystarczy podpisać go Profilem Zaufanym. Sam Profil szybko i wygodnie można założyć w serwisie iPKO lub Inteligo.

Jak sprawdzić status karty EKUZ?

Wejdź na portal ekuz.nfz.gov.pl. Znajdziesz tam informacje o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Czy europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego obowiązuje w Polsce?

Warto pamiętać, że EKUZ nie jest dowodem ubezpieczenia i nie uprawnia nas do świadczeń zdrowotnych na terytorium naszego państwa. Możemy się nią posługiwać tylko i wyłącznie na terenach innych państw, honorujących tę kartę.

Czy niemiecka karta ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce?

Ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe dla wszystkich mieszkańców Niemiec. Polacy wracający na stałe do Polski muszą pamiętać o poinformowaniu o tym fakcie kas chorych i o ewentualnym zakończeniu członkostwa. W przypadku powrotu do Polski na stałe należy uzyskać tytuł do ubezpieczenia zdrowotnego.

Jak długo jest ważna Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego?

5 lat – karta wydana dla osób pobierających świadczenia emerytalne. 12 miesięcy – karta wydana dla osób ubezpieczonych1), które są: „zatrudnione”

Seja o primeiro a comentar

Faça um comentário

Seu e-mail não será publicado.


*