Jakie Leczenie Na Refluks?

Leczenie refluksu możemy przeprowadzać na dwa sposoby: poprzez farmakologię i korektę stylu życia. Farmaceuta lub lekarz może zaproponować leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Są to leki z grupy inhibitorów pompy protonowej, np. pantoprazol czy omeprazol.

Jak leczyć refluks żołądkowy?

Leczenie refluksu żołądkowego tymi preparatami jest szybkie i skuteczne. Leki alkalizujące zobojętniają kwasowość treści żołądka. Poza tym pokrywają błonę śluzową warstwą ochronną. Leki prokinetyczne. Odpowiadają one za zwiększenie napięcia dolnego zwieracza przełyku, usprawniają perystaltykę przełyku, aktywizują żołądek do szybszego pozbywania się

Jakie są leki na refluks?

Refluks – leki oraz tabletki bez recepty i na receptę. Wytwarzanie kwasu solnego w żołądku najskuteczniej hamuje grupa leków na chorobę refluksową, jaką stanowią inhibitory pompy protonowej. Bez recepty dostępne są omeprazol i pantoprazol, a na receptę także lansoprazol, rabeprazol i esomeprazol.

Jakie są metody chirurgiczne leczenia refluksu?

Refluks – leczenie chirurgiczne. Do metod chirurgicznych leczenia refluksu zaliczymy laparoskopię, gastroplikację oraz metodę ultradźwiękową aparatem Stretta. Laparoskopia przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Przez specjalne nacięcie na brzuchu lekarz wprowadza minikamerę i narzędzie chirurgiczne.

Jak stosować tabletki na refluks i zgagę?

Są dostępne bez recepty. Przed ich zażyciem warto skonsultować się z farmaceutą, gdyż przy jednoczesnym stosowaniu mogą zmniejszać wchłanianie niektórych leków. Tabletki na refluks i leki na zgagę mogą również zawierać blokery receptora histaminowego H 2. Należą do nich ranitydyna (bez recepty) oraz famotydyna – dostępna jedynie z przepisu lekarza.

Seja o primeiro a comentar

Faça um comentário

Seu e-mail não será publicado.


*