Jak Wygląda Rehabilitacja Po Przeszczepie Włosów?

Okres rekonwalescencji przeszczepu włosów FUE Badanie i opatrunek lekarz wykonuję następnego dnia. W pierwszym tygodniu opatrunek można powtórzyć w zależności od stanu pacjenta. W ciągu kilku tygodni obserwujemy wzrost i wypadanie włosów, które są tymczasowe. Po tym czasie odrastają włosy, te włosy są teraz trwałe.

Ile trwa rekonwalescencja po przeszczepie wlosow?

Jednorazowo można przeszczepić do około 2500 jednostek mieszkowych, czyli około 6000 włosów. Zabieg trwa kilka godzin, jest bezbolesny dzięki znieczuleniu miejscowemu, a pacjent tego samego dnia może opuścić Klinikę. Włosy w przeszczepionym miejscu odrastają ostatecznie po około 9 miesiącach.

Jak dbac o przeszczepione włosy?

Pierwsze mycie głowy powinno zostać wykonane 3 dnia po zabiegu przeszczepu włosów. Od tego dnia włosy należy myć co dziennie. Konieczne jest delikatne, ale dokładne czyszczenie. Unikaj pocierania, nacisku i przeciągania dłonią po skórze głowy, na której są przeszczepione włosy.

Czego nie robić po przeszczepie wlosow?

Pierwsze dni po zabiegu są szczególnie ważne, i wymagają od Państwa ostrożności. Doradzamy wzięcie ( w zależności od metody) od 7-14 dni urlopu. Należy unikać urazów głowy przez minimum 7 dni. Szczególną ostrożność zachowujemy podczas wsiadania i wysiadania z pojazdów (możliwość utraty świeżo przeszczepionych włosów).

Co robić po przeszczepie wlosow?

Po zabiegu przeszczepu włosów FUE bardzo rzadko pojawia się ból.

 • Nie dotykać obszaru, z którego pobrane zostały mieszki włosowe.
 • Podczas snu należy położyć głowę na małej poduszce, tak aby nie miała bezpośredniego kontaktu z miejscem przeszczepu.
 • W pierwszą noc po zabiegu nie należy spożywać alkoholu.
 • Czy przeszczep włosów ma sens?

  Efekt przeszczepu jest trwały. Oznacza to, że przeszczepione włosy już nigdy nie wypadną. Włosy przeszczepione z tyłu i z boku głowy są odporne na działanie dihydrotestosteronu. Hormon ten odpowiada za miniaturyzację mieszków włosowych.

  Leia também:  Nerwica żołądka – przyczyny, objawy, leczenie

  Jakie leki po przeszczepie wlosow?

  Przeszczep włosów – opuchlizna, ból i dyskomfort

  Aby zapobiec zakażeniu i rozwojowi bakterii warto rozpylać na skórę, rano i wieczorem lek odkażający, np. octenisept. Po jakimś czasie od wykonania zabiegu, na skórze mogą pojawić się strupki.

  Po jakim czasie wypadaja włosy po przeszczepie?

  Najczęściej przeszczepione włosy rosną normalnie po zabiegu do 3 miesięcy a następnie stopniowo wypadają. Jest to w pełni znane i akceptowalne zjawisko i nie należy się go obawiać, ponieważ wypadają włosy z cebulkami, ale przeszczepione mieszki pozostają. Mieszki te produkują kolejne cebulki a zatem i kolejne włosy.

  Jaka jest najlepsza metoda przeszczepu wlosow?

  Najpopularniejszą metodą przeszczepu włosów jest metoda FUE (ang. follicular units extraction), polegająca na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych. Zaletą tego sposobu przeszczepu jest niepozostawianie blizn – ubytki są praktycznie niewidoczne.

  Jaki szampon po przeszczepie wlosow?

  W pierwszym tygodniu po zabiegu zaleca się brać prysznic dwa razy dziennie i delikatnie oczyścić przeszczepiony obszar specjalnym szamponem, jakim jest Revigen Follicular Unit Shampoo. To ultra-łagodny szampon który oczyszcza i pielęgnuje wrażliwą skórę głowy.

  Kiedy można pić alkohol po przeszczepie wlosow?

  Wskazane jest również ograniczenie picia alkoholu, kawy i herbaty oraz zrezygnowanie z palenia tytoniu przez co najmniej kilka tygodni. Rekonwalescencja po transplantacji włosów trwa ok. 3–4 tygodni.

  Seja o primeiro a comentar

  Faça um comentário

  Seu e-mail não será publicado.


  *