Jak Przebiega Leczenie Stulejki?

Stulejkę leczy się najczęściej poprzez zabieg chirurgiczny, który wykonuje urolog. Podczas zabiegu usuwana jest zwężona część napletka. Zależnie od sytuacji albo wystarcza sama plastyka napletka bądź wędzidełka (drobne nacięcia, które poszerzą ujście napletka) albo należy całkowicie obrzezać napletek.
Leczenie stulejki Polega on na usunięciu zwężonej części napletka oraz/lub wykonaniu drobnych nacięć poszerzających ujście napletka, umożliwiające odsłonięcie całej żołędzi prącia. U niektórych mężczyzn wystarczająca jest plastyka napletka i/lub wędzidełka. W innych przypadkach konieczne jest całkowite obrzezanie.

Czy zabieg stulejka boli?

Czy operacja stulejki boli? Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym dlatego podczas zabiegu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych.

Czy zabieg obrzezania jest bolesny?

Po około 2-3 godzinach po zabiegu może Pan zacząć odczuwać ból i dyskomfort w miejscu zabiegu. Aby temu zapobiec, proszę regularnie przyjmować leki przeciwbólowe (lista leków oraz sposób dawkowania znajduje się na końcu karty informacyjnej) przez najbliższe kilka dni.

Jak długo czeka się na zabieg stulejki?

Operacje stulejki w ramach NFZ wykonywane są w szpitalach, na oddziałach urologicznych. Największą wadą i jednocześnie różnicą między zabiegami refundowanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a odpłatnymi, jest czas oczekiwania na operację, który może wynosić od kilku do kilkunastu miesięcy, w zależności od województwa.

Od czego robi się stulejka?

stulejka nabyta – czyli stulejka powstała wskutek stanów zapalnych napletka czy żołędzi, urazów tych okolic, nieprawidłowych nawyków higienicznych, zmian alergicznych, chorób skórnych czy nawet cukrzycy.

Czy stulejka sama minie?

2 min. Stulejka (łac. phimosis) jest stanem wrodzonym bądź nabytym, kiedy utrudnione lub niemożliwe jest ściągnięcie napletka z żołędzi prącia. Do pewnego okresu, a dokładniej do osiągnięcia wieku 2-3 lat, jest zjawiskiem fizjologicznym, niewymagającym leczenia.

Czy warto operować stulejkę?

O ile w przypadku dzieci leczenie stulejki najczęściej nie jest konieczne (zazwyczaj napletek sam rozluźnia się po jakimś czasie), tak u dorosłych mężczyzn zwykle konieczne jest przeprowadzenie zabiegu poszerzającego napletek. Operację wykonuje się także u małych chłopców, u których stulejka nie zanikła samoistnie.

Leia também:  Jakie Są Objawy Zapalenia Płuc U Dziecka?

Jak wygląda zabieg obrzezania?

Na czym polega obrzezanie? Obrzezanie polega na resekcji części napletka (obrzezanie częściowe) lub całego napletka (obrzezanie całkowite). Ranę pooperacyjną zszywa się za pomocą szwów rozpuszczalnych. Zabieg najczęściej wykonywany jest w ramach procedury jednodniowej u pacjentów w dobrym stanie ogólnym.

Czy zabieg obrzezania jest refundowany?

‘Refundujemy zabiegi, które przeprowadzone zostały ze względów medycznych, w większości związane ze stulejką u dzieci, obrzezanie, operację załupka i zaszycie rany skóry prącia’ – twierdzi Michał Rabikowski z biura prasowego centrali NFZ.

Jak długo goi się rana po stulejce?

Rany goją się przez około 2-4 tygodni, w tym czasie należy stosować zalecane przez lekarza żele bądź maści. Drugim rodzajem zabiegu jest obrzezanie częściowe, odróżniające się od całkowitego tym, iż chirurg usuwa jedynie część napletka.

Jak przygotować się do zabiegu stulejki?

Przed zabiegiem operacyjnego leczenia stulejki warto zabezpieczyć się w zestaw jałowych opatrunków, preparatów do odkażania oraz w obcisłą bieliznę. Podczas konsultacji ze specjalistą warto dopytać także o to, jakie środki przeciwbólowe będą potrzebne w okresie pooperacyjnym.

Po jakim czasie rozpuszczają się szwy po zabiegu stulejki?

Standardowo stosuje się szwy wchłanialne, które rozpuszczają się i samoistnie wypadają po 3-4 tygodniach. Dzięki temu nie ma potrzeby ich usuwania. Czas operacji wynosi około 30 minut.

Jak jest po zabiegu stulejki?

W pierwszych dniach po zabiegu usunięcia stulejki zaleca się robienie opatrunków tak, żeby penis był uniesiony do góry. Wskazane jest także noszenie obcisłej bielizny lub plastra podtrzymującego opatrunek. Takie ułożenie penisa przyspiesza gojenie się ran oraz zmniejsza ryzyko wystąpienie krwotoku.

Co zmienia stulejka?

W skrajnych przypadkach powoduje trudności przy oddawaniu moczu. Lekarze są zdania, że stulejka i spowodowane przez nią trudności z utrzymaniem higieny intymnej mężczyzn jest także zagrożeniem dla kobiet – ich partnerek. Może powodować u nich groźne infekcje i choroby nowotworowe.

Leia também:  Pompowtryski Jakie Objawy?

Jaka Maść na stulejkę?

Pediatra lub chirurg może przepisać maść sterydową (np. Beloderm), która dostępna jest wyłącznie na receptę. Stosowana 1-2 razy dziennie przez okres około miesiąca, spowoduje ścieńczenie skóry i uelastycznienie napletka.

Seja o primeiro a comentar

Faça um comentário

Seu e-mail não será publicado.


*