Co Znaczy Leczenie Ambulatoryjne?

Leczenie ambulatoryjne to leczenie, zabiegi, badania wykonywane przez lekarzy i innych pracowników placówek medycznych (bez konieczności przebywania w danej placówce ponad 24 godziny).
Leczenie w trybie ambulatoryjnym polega na tym, że nie musisz przez całą dobę przebywać w szpitalu lub innym miejscu prowadzenia terapii. Przychodzisz jedynie na konkretne badania lub zabiegi, np. do poradni specjalistycznej.

Gdzie znajdują się ambulatoria?

Ambulatoria mogą znajdować się przy izbach przyjęć szpitali, w pogotowiu ratunkowym czy przychodniach / poradniach lekarskich. Ambulatoria zaopatrują pacjentów (urazowo-ortopedycznie, internistycznie, pediatrycznie) lub kierują do szpitala w przypadkach cięższych, niemożliwych do zdiagnozowania w pomocy doraźnej.

Co oznacza leczenie w trybie ambulatoryjnym?

Leczenie w trybie ambulatoryjnym polega na tym, że pacjent nie musi stale przebywać w miejscu prowadzenia terapii, przychodzi do ośrodka jedynie na konkretne zabiegi. W przypadku rehabilitacji i leczenia uzdrowiskowego oznacza to brak konieczności wyjazdu ze swojego miejsca zamieszkania, jeżeli tylko prowadzenie zabiegów zaordynowanych przez lekarza jest możliwe na miejscu.

Jaka jest Ambulatoryjna Opieka zdrowotna?

Ambulatoryjna opieka zdrowotna polega na udzielaniu przez świadczeniodawców świadczeń opieki zdrowotnej osobom, które nie wymagają leczenia w warunkach całodobowych lub całodziennych.

Seja o primeiro a comentar

Faça um comentário

Seu e-mail não será publicado.


*