Rehabilitacja Fala Uderzeniowa Co To Jest?

Rehabilitacja falą uderzeniową polega na aplikowaniu fal ultradźwiękowych wewnątrz tkanek organizmu ludzkiego. Cały proces to nieinwazyjna i pozaustrojowa metoda, która jest świetną alternatywą dla zabiegów operacyjnych oraz leczenia farmakologicznego.
Terapia falą uderzeniowa to innowacyjna, nieinwazyjna i bezpieczna metoda stosowana w rehabilitacji, w celu zniwelowania przewlekłego bólu wiązadeł, mięśni, ścięgien, torebek stawowych oraz kości. W celu zauważania efektów, należy wykonać od 3 do 10 zabiegów w kilkudniowych odstępach.

Co to jest falą uderzeniową zabieg?

Fala uderzeniowa jest stosowana w terapii mającej na celu redukowanie długotrwałego bólu układu mięśniowo-szkieletowego. Jest ona emitowana pod ciśnieniem, dzięki czemu jest w stanie dostarczyć energię w miejsce, gdzie zlokalizowany jest ból. Jest to również metoda stosowana w walce z cellulitem.

Jak wygląda zabieg fali uderzeniowej?

Pacjent odczuwa impulsowe uderzenia, których intensywność terapeuta może regulować w zależności od odczuć osoby poddanej zabiegowi. Czas zabiegu jest bardzo różny, gdyż zależy od rodzaju dolegliwości, ich miejsca, odpowiedzi tkankowej. Przyjąć jednak można, iż trwa od kilku do kilkunastu minut.

Czy falą uderzeniową jest bolesna?

Czy zabieg falą uderzeniową boli? To najczęściej zadawane przez Pacjentów pytanie przed przystąpieniem do leczenia z wykorzystaniem fali uderzeniowej. Zabieg ten może być bolesny, jednak natężenie bólu jest na tyle niskie, że nie wymaga podania substancji przeciwbólowych.

Czy falą uderzeniową jest szkodliwa?

Terapia falą uderzeniową jest metodą bezpieczną i mało inwazyjną. Istnieje jednak niewielka grupa przeciwwskazań do stosowania tej metody. Ze względu na charakterystykę fali uderzeniowej można je podzielić się na bezwzględne i względne.

Ile kosztuje zabieg falą uderzeniową?

Terapia ESWT często jest w stanie uratować pacjenta przed operacją, np. „łokcia tenisisty” lub wycięcia ostrogi piętowej. Kolejnym argumentem przemawiającym za terapią falą uderzeniową jest jej cena, relatywnie bardzo niska w porównaniu ze skutecznością. Seria pięciu zabiegów to koszt zaledwie 250 złotych.

Leia também:  Jakie Objawy Daje Zakrzepica?

Ile kosztuje jeden zabieg fali uderzeniowej?

Ze względu na zindywidualizowany proces leczenia u każdego pacjenta zdecydowaliśmy się na wprowadzenie stałej ceny za jeden zabieg falą uderzeniową w wysokości 55 zł. Dzięki temu pacjent nie jest zmuszony do wykupywania pakietów 3, 5 czy 7 zabiegów i decyduje się tylko na tyle zabiegów ile jest koniecznych.

Ile czasu trwa zabieg falą uderzeniową?

Zabieg trwa zwykle od 5 do 10 minut. Czas trwania zabiegu zależy od rodzaju schorzenia i jest indywidulanie dobierany. Należy również dobrać rodzaj stosowanych fal, częstotliwość impulsów oraz głębokość penetracji fal.

Czy falą uderzeniową boli opinie?

Choć fala uderzeniowa boli to jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym w jej trakcie może pojawić się u pacjenta mniej lub bardziej nasilony ból, zależny od stopnia zaawansowania choroby, wrażliwości na bodźce, toczącego się stanu zapalnego, chorób współistniejących.

Po jakim czasie działa falą uderzeniową?

Skuteczność terapii RSWT oscyluje na poziomie ponad 50 %, ponieważ ponad połowa pacjentów odczuwa znaczną ulgę lub całkowite ustąpienie konkretnych dolegliwości bólowych natychmiast po wykonaniu zaledwie 2-5 zabiegów. 8 na 10 Pacjentów natomiast zgłasza znaczną poprawę po upływie ok. 10 tygodni po ostatnim zabiegu.

Jak zabija falą uderzeniową?

Oddziałuje bezpośrednio na ludzi, przedmioty i inne obiekty w trakcie wybuchu, wywołując burzenie budynków, przewracanie, deformowanie, rozrywanie, łamanie, porywanie sprzętu, wyrywanie drzew itp. Na ludzi działa jako uderzenie bezpośrednie lub pośrednie uderzenie poprzez przedmioty niesione podmuchem.

Czy falą uderzeniową rozbija ostrogę?

Fala uderzeniowa na ostrogę piętową pozwala rozluźnić rozcięgno podeszwowe, tym samym zmniejszając dolegliwości bólowe i łagodząc stan zapalny. Fala uderzeniowa nie rozbija zwyrodnienia powstałego na guzie piętowym, ale w wyniku terapii przeciwdziała jego narastaniu i zaognianiu dolegliwości bólowych.

Leia também:  Ile Gwarancji Na Leczenie Kanałowe?

Czy falą uderzeniową rozbija Ostroge?

Leczenie ostrogi piętowej za pomocą terapii falą uderzeniową jest najczęściej stosowaną i najskuteczniejszą nieoperacyjną metodą. Skuteczność takiego zabiegu może sięgać nawet 85% całkowicie wyleczonych przypadków.

Czy na fale uderzeniowa trzeba mieć skierowanie?

Aby prywatnie wykonać zabiegi w ramach terapii falą uderzeniową nie jest potrzebne skierowanie. Warto natomiast zabrać ze sobą dokumentację medyczną (jeśli istnieje), ewentualnie badanie obrazowe (RTG, USG,TK, MR).

Co się leczy falą uderzeniową?

Wskazaniami do terapii falą uderzeniową są m. in. przewlekłe bóle kręgosłupa, zmiany zwyrodnieniowe stawów, ostrogi piętowe, łokieć tenisisty, ból barku czy zapalenie ścięgien. Fala uderzeniowa ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, pobudza również krążenie krwi oraz odpręża i relaksuje.

Seja o primeiro a comentar

Faça um comentário

Seu e-mail não será publicado.


*