Leczenie Kręgosłupa Jaki Lekarz?

Jaki lekarz zajmuje się kręgosłupem? Podstawowym wyborem jest ortopeda. Możliwe jest jednak skierowanie pacjenta do neurologa lub neurochirurga.

Do jakiego lekarza z dyskopatią kręgosłupa?

Lekarz ortopeda najczęściej zajmuje się takimi schorzeniami jak, np. dyskopatia, przepuklina dyskowa, stenoza kanału kręgowego czy zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Konsultacja z ortopedą jest także konieczna w przypadku wystąpienia bólu kręgosłupa o nieokreślonym podłożu.

Do jakiego lekarza z Wypadnietym dyskiem?

W przypadku podejrzenia wypadnięcia dysku należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który powinien skierować pacjenta na dalsze leczenie do specjalisty – ortopedy, neurochirurga czy fizjoterapeuty.

Jaki lekarz z bólem kręgosłupa szyjnego?

Lekarz pierwszego kontaktu w takiej sytuacji zazwyczaj proponuje leki przeciwbólowe, które wpłyną na ból, natomiast nie zlikwidują jego przyczyny. Ortopeda będzie najlepszą opcją do pierwszego kontaktu w przypadku silnego bólu kręgosłupa.

Do jakiego lekarza udać się z korzonkami?

W lekkim ataku rwy przepisane przez nich zastrzyki domięśniowe i tabletki pomagają złagodzić ból. Natomiast w cięższych przypadkach lekarz rodzinny wystawia skierowanie do specjalisty, którym najczęściej jest neurolog, a w bardzo ciężkich przypadkach neurochirurg.

Do jakiego lekarza udać się że skoliozą?

Po zdiagnozowaniu przez lekarza rodzinnego bądź pediatrę skoliozy, uzyskuje się skierowanie do ortopedy bądź lekarza chirurga specjalizującego się w chirurgii kręgosłupa. Ponadto, może być konieczne skonsultowanie się ze lekarzem rehabilitacji oraz fizjoterapeutą/ rehabilitantem.

Jaki ból przy Wypadnieciu dysku?

ograniczenie ogólnej sprawności; sztywność i osłabienie mięśni; bóle głowy, migreny, zawroty głowy – dotyczy przepukliny w odcinku szyjnym; bóle międzyżebrowe, ból łopatek, ból klatki piersiowej – dotyczy przepukliny w odcinku piersiowym.

Jak się leczy wypadniecie dysku?

Leczenie wypadnięcia dysku obejmuje podawanie środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, jak np. paracetamol. W stanach wyjątkowo uporczywych dolegliwości można zastosować miejscowe iniekcje sterydowe lub zaordynować silne środki przeciwbólowe (opioidy).

Leia também:  Kurkuma Na Co Pomaga- Leczenie?

Jaki lekarz leczy dyskopatię?

Uszczegóławiając, lekarz ortopeda zajmuje się takimi chorobami kręgosłupa, jak: zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, dyskopatie, przepukliny dyskowe, stenozy kanału kręgowego czy choroba Scheuermanna. Do ortopedy mogą zostać skierowane osoby z wadami postawy, takimi jak: kifoza, lordoza czy skolioza.

Jakie dolegliwosci od kręgosłupa szyjnego?

Do najczęściej wymienianych symptomów świadczących o niekorzystnych zmianach w kręgosłupie należą:

 • ból szyi,
 • ból kręgu szyjnego,
 • zapalenie kręgosłupa szyjnego, zwyrodnienie,
 • szumy uszne,
 • ból karku promieniujący do łopatki, ból karku promieniujący do głowy,
 • ból karku i zawroty głowy,
 • ból obojczyka i szyi.
 • Kiedy do neurologa z kręgosłupem?

  Schorzenia kręgosłupa – interwencja neurologa

  Należą do nich przede wszystkim zaburzenia ortopedyczne wywołujące choroby neurologiczne. Na przykład w przebiegu dyskopatii uszkodzony krążek międzykręgowy może wywierać ucisk na nerwy co skutkuje takimi schorzeniami jak rwa barkowa, albo rwa kulszowa.

  Do jakiego lekarza z bólem Posladka?

  Aby ustalić przyczynę bólu pośladka, najlepiej udać się do lekarza internisty, który po wstępnym rozpoznaniu zdecyduje o sposobie leczenia.

  Do jakiego lekarza z rwa barkową?

  Specjaliści specjalizujący się w tej dziedzinie to lekarze rehabilitacji medycznej, neurolodzy, ortopedzi oraz neurochirurdzy.

  Jaki jest najlepszy lek na korzonki?

  Podczas oczekiwania na wizytę, na bolące miejsce można aplikować rozgrzewającą maść przeciwbólową z olejkiem konopnym i wyciągiem z jodły syberyjskiej lub skorzystać z elektrycznego koca rozgrzewającego, który pomoże załagodzić nieprzyjemne objawy.

  Seja o primeiro a comentar

  Faça um comentário

  Seu e-mail não será publicado.


  *