Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Czy wiesz, że posiadanie krótkiego wędzidełka jest powszechnie występującym problemem zdrowotnym, który poza wywoływaniem niebezpiecznych powikłań nie pozwala rozwinąć pełnych możliwości seksualnych?

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Wędzidełko napletkowe jest tkanką, któraznajduje się od spodu penisa i ma za zadanie łączyć żołądź prącia z napletkiem.Dzięki niemu napletek może zsuwać się poza rowek zażołędny.

Zbyt krótkie wędzidełko utrudnia odprowadzenie napletka, któremu towarzyszy uczucie ciągnięcia i bólu w obrębie członka, co może przekładać się na zmniejszenie satysfakcji z życia seksualnego, a w skrajnych przypadkach uniemożliwiać współżycie.
Niezależnie od dyskomfortu, posiadanie krótkiego wędzidełka powoduje ryzyko jego zerwania, a także utrudnia utrzymanie higieny osobistej oraz może być przyczyną powstawania bakteryjnych stanów zapalnych.

Skrócone wędzidełko może być wadą wrodzoną, która wynika z nieprawidłowej budowy anatomicznej lub wtórną, nabytą wskutek przebytych stanów zapalnych lub urazów prącia. Bez względu na przyczynę wystąpienia wady w Centrum Medycznym Best-Med jesteśmy w stanie się podjąć leczenia.

Pacjenci ze zbyt krótkim wędzidełkiem, zwykle odczuwają ból w obrębie członka. Jest on związany z pociąganiem napletka, który nie może być całkowicie odprowadzony.

Bolesność zwykle pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do wzwodu prącia. U wielu mężczyzn ból członka jest tak dotkliwy, że rezygnują ze współżycia.

To z kolei może powodować dyskomfort psychiczny związany z obawą, że partnerka nie zrozumie problemu.

Podstawą leczenia zbyt krótkiego wędzidełka jest dobre rozpoznanie. Jeśli masz problem z pełnym odciągnięciem napletka, odczuwasz uczucie ciągnięcia, ból, pieczenie lub zauważyłeś krwawienie prącia, powinieneś umówić wizytę u urologa.

Plastyka wędzidełka przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, ale czasami stosuje się też znieczulenie ogólne. Sam zabieg trwa od 15 do 20 minut. W Best-Med proponujemy dwa rodzaje nowoczesnych zabiegów:

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Metoda chirurgiczna – zabieg polegający na nacięciu zbyt krótkich włókien wędzidełka, a następnie odpowiednim ich zaszyciu. Dzięki temu wędzidełko wydłuża się oraz wzmacnia.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Zabieg z wykorzystaniem PlasmAge – najnowsza metoda zabiegu, przy użyciu plazmy medycznej, która gwarantuje minimalny uraz około zabiegowy i szybkie gojenie.

 • Poza zdecydowaną poprawą komfortu i jakości życia seksualnego, wykonanie zabiegu niesie wiele zdrowotnych korzyści:
 • zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia zapalenia prącia,
 • – zminimalizowanie ryzyka wystąpienia urazu,
 • ograniczenie rozwoju mikroorganizmów,
 • zmniejszenie ryzyka przeniesienia zakażenia na partnerkę/partnera seksualnego.

W Best-Med dysponujemy eksperckim zespołem medycznym lekarzy urologów, w którego skład wchodzą:

Doktor Tomasz Wiśniewski, certyfikowany specjalista w zakresie powiększania prącia i urologii estetycznej. Fellow of the European Board of Urology 2002.


Doktor odbył wieloletni staż na stanowisku starszego asystenta naukowego w Klinice Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie oraz w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej CSK MSWiA w Warszawie. Ordynator Oddziału Zabiegowego W Szpitalu Damiana.

Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Doktor Wiśniewski zajmuje się również: małoinwazyjną plastyką wędzidełka plazmą medyczną, leczeniem stulejki nowoczesną metodą z użyciem anastomatu, usuwaniem grudek perlistych.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Doktor Sylwia Bender jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, uczestniczy w licznych kongresach międzynarodowych i krajowych z zakresu urologii.

Na co dzień pracuje w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej w Warszawie, gdzie konsultuje, operuje i prowadzi zajęcia ze studentami.

Specjalizuje się w operacjach endoskopowych i laparoskopowych likwidujących m.in. kamicę układu moczowego, rozrost gruczołu krokowego, żylaki powrózka nasiennego oraz wykonuje nowoczesne zabiegi leczenia stulejki.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

W Centrum Medycznym Best-Med, zdajemy sobie sprawę, jak skrępowany może być mężczyzna w trakcie wizyty lekarskiej u urologa…

Dlatego krok po kroku, opowiemy Ci, jak będzie przebiegała wizyta:

 • Dzwonisz na rejestrację lub umawiasz wizytę przez specjalnie dedykowanego maila: [email protected]
 • Wybierasz telekonsultacje z doktorem lub umawiasz się na konsultacje, w trakcie której uzgadniacie szczegóły zabiegu,
 • Dokonujesz płatności przelewem na numer konta wysłany mailem. Możesz również dokonać płatności w placówce – opcje przelewu, przygotowaliśmy dla Twojego komfortu,
 • Mailem lub telefonicznie podajemy termin wizyty. Jeżeli wybierasz opcję płatności przelewem, zostaniesz mailowo poinformowany o terminie i godzinie zabiegu. Wystarczy, że przyjdziesz z potwierdzeniem przelewu i usiądziesz o wskazanej godzinie pod gabinetem. Doktor Cię zaprosi na zabieg, a Ty nie będziesz musiał zgłaszać się do rejestracji.
 • Doktor poprosi Cię do gabinetu
 • Zabieg odbywa się bez udziału pielęgniarki
 • Doktor Cię znieczuli i wykona zabieg powiększenia wędzidełka

Nasze dotychczasowe doświadczenie z zabiegów wydłużania wędzidełka:

 1. Zadowoleni pacjenci 100%
 2. Bezpieczeństwo * 98%
 3. Poprawa samooceny 100%

* 2% ryzyko, obejmuje nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich po zabiegu. Stosowanie się do zaleceń lekarskich minimalizuje ryzyko działań niepożądanych.

1 Konsultacja urologiczna 180 zł
2 Metoda chirurgiczna 900 zł
3 Zabieg z wykorzystaniem PlasmAge 1200 zł

– przelewem odroczonym, w ciągu 30 dni od daty wykonania usługi lub

– w korzystnych ratach

Z płatności odroczonej oraz rat skorzystać mogą osoby po 25 roku życia, które są obywatelami Polski. Przy płatnościach do 5 000 zł, nie wymagamy żadnych zaświadczeń, ani dokumentów.

Procedura tego typu płatności jest bardzo prosta i trwa kilka minut.

Jeśli masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 609-505-600 lub poprzez formularz.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

W naszym Centrum Medycznym przeprowadzamy zabieg wydłużania wędzidełka. Zanim opiszemy, jak on wygląda, najpierw przybliżymy problem, jakim jest zbyt krótkie wędzidełko u mężczyzn.:

Wędzidełko napletkowe (łac. frenulum preputi) jest pasmem łącznotkankowym. Łączy ono żołądź prącia z napletkiem.

Dzięki niemu napletek może zsuwać się poza rowek zażołędny, a do tego dochodzi między innymi podczas wzwodu prącia (przy stosunku).

Zbyt krótkie wędzidełko utrudnia odprowadzenie napletka, co staje się przyczyną bólu w obrębie członka. W skrajnych przypadkach zbyt krótkie wędzidełko uniemożliwia współżycie.

Prawidłowa budowa wędzidełka (w tym jego odpowiednia długość) sprawia, że napletek bez problemu zsuwa się za rowek zażołędny, zarówno w czasie spoczynku, jak i w czasie wzwodu prącia.

Skrócone wędzidełko może być wadą wrodzoną lub wtórną. Wtórne skrócenie wędzidełka bardzo często jest skutkiem przebytych stanów zapalnych lub urazów prącia.

Jeśli chodzi o wrodzone skrócenie wędzidełka lub jego niewielką elastyczność, dochodzi do bolesnego pociągania żołędzi w czasie wzwodu i stosunku. Może to spowodować naderwanie wędzidełka lub nawet przerwanie jego ciągłości.

Zbyt krótkie wędzidełko powoduje także trudności w utrzymaniu higieny prącia i może powodować nawracające stany zapalne i infekcje.

Zerwane wędzidełko wiąże się z silnym bólem. Jeśli już dojdzie do jego zerwania, należy powstrzymać się od zbliżeń z partnerką do czasu, aż rana się zagoi. Zaleca się utrzymywanie penisa w czystości i delikatne odsuwanie napletka podczas prysznica.

Czynności te wykonywane systematycznie sprawią, że napletek stopniowo ulegnie rozciągnięciu. Nie rekomendujemy stosowania maści przyspieszających gojenie.
Do uszkodzenia wędzidełka często dochodzi w wyniku urazów.

Aby uniknąć bólu i bliznowacenia, trzeba wykonać plastykę wędzidełka, która ma na celu jego wydłużenie.

Pacjenci ze zbyt krótkim wędzidełkiem, zwykle odczuwają ból w obrębie członka. Jest on związany z pociąganiem napletka, który nie może być całkowicie odprowadzony.

Bolesność zwykle pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do wzwodu prącia. U wielu mężczyzn ból członka jest tak dotkliwy, że rezygnują ze współżycia.

To z kolei może powodować to dyskomfort psychiczny związany z obawą, że partnerka nie zrozumie problemu.

Nawracające stany zapalne, infekcje oraz problemy z utrzymaniem higieny prącia mogą wynikać także ze zbyt krótkiego wędzidełka.

Jeśli wędzidełko jest zbliznowaciałe, istnieje duże ryzyko, że zostanie przerwane. Kiedy tak się dzieje, pacjent odczuwa bardzo silny ból oraz pieczenie.

Często wyżej opisanym objawom towarzyszy mocne krwawienie (ustępuje najczęściej po uciśnięciu rany).
Wszystkie powyższe mogę doprowadzić do zaburzeń nastroju, spadku samooceny i innych zaburzeń o podłożu psychologicznym.

Do najczęstszych objawów psychologicznych u pacjentów z krótkim wędzidełkiem należą:

 • zaburzenia snu
 • agresywne zachowanie
 • obniżony nastrój
 • depresja
Leia também:  Suche plamy na skórze – co oznaczają takie zmiany skórne?

Kiedy pacjent zauważy pierwsze objawy zbyt krótkiego wędzidełka, powinien jak najszybciej udać się do lekarza urologa. Nieleczona wada może spowodować jego pęknięcie, zerwanie, przez co dojdzie do bliznowacenia i nierzadko nieprawidłowego zrostu. Taki stan będzie skutkował jeszcze większym skróceniem wędzidełka i coraz dotkliwszym bólem.

Bardzo ważna jest także profilaktyka. Polega ona na zapobieganiu stanom zapalnym w obrębie członka, gdyż to one najczęściej są przyczyną zbliznowacenia i skracania się wędzidełka. Codzienna dbałość o higienę okolic intymnych ma tu ogromne znaczenie.

Jeśli wędzidełko jest bardzo krótkie i zniszczone, konieczny będzie zabieg chirurgiczny polegający na jego wydłużeniu lub całkowitym usunięciu. Na to ostatnie lekarz urolog decyduje się tylko w skrajnych przypadkach. Dość popularna jest plastyka wędzidełka, którą wykonuje się także, kiedy jest ono naderwane.

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy zabieg wydłużania wędzidełka. Przeprowadza go dr Sylwia Bender oraz dr Tomasz Wiśniewski, wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Zabieg wykonujemy przy wykorzystaniu najnowszych metod. Między innymi przy użyciu plazmy medycznej Plasmage, która gwarantuje minimalny uraz okołozabiegowy i szybkie gojenie.

Wskazaniem do wykonania zabiegu wydłużania wędzidełka jest wędzidełko zbyt krótkie, naderwane lub zerwane. Nie ma przeciwwskazań do jego przeprowadzenia – można zlecić go pacjentom w każdym wieku.

Do zabiegu wydłużania wędzidełka prącia nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Niektórym pacjentom zaleca się, aby nie spożywali pokarmów na 5-8 godzin przed planowanym zabiegiem.

Plastyka krótkiego wędzidełka nazywana jest także fenuloplastyką. Zabieg mający na celu wydłużenie wędzidełka prącia polega na nacięciu jego zbyt krótkich włókien, a następnie na odpowiednim ich zaszyciu.

Dzięki temu naderwane wędzidełko wydłuża się oraz wzmacnia. Zazwyczaj ta „mała operacja” przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, ale czasami stosuje się też znieczulenie ogólne. Sam zabieg trwa od 15 do 20 minut.

Najczęściej wykonuje się go w trybie ambulatoryjnym, więc nie wymaga pobytu w szpitalu.

Rekonwalescencja po zabiegu wydłużania wędzidełka nie trwa długo. Zazwyczaj wszystko goi się w ciągu tygodnia. Zaleca się jednak, aby:

 • przestrzegać zasad higieny miejsc intymnych,
 • codzienne delikatnie odprowadzać napletek,
 • powstrzymywać się od kontaktów płciowych przez 4-5 tygodni,
 • stosować zlecone przez urologa leki (czasem są to antybiotyki, które pacjent zażywa przez kilka dni).

W naszym Centrum Medycznym wykonujemy wyżej opisany zabieg w sposób bezstresowy dla pacjenta. Wiemy, że często wada, jaką jest zbyt krótkie wędzidełko, powoduje nie tylko ból, ale też dyskomfort psychiczny.

Dbamy o dobre samopoczucie  naszych klientów, stosujemy znieczulenie miejscowe, ale także ogólne. Dzięki naszym zaleceniom pacjent może w spokoju odbyć rekonwalescencję. Po wspomnianym zabiegu nie występują powikłania.

 • wizytę możesz umówić pod numerem telefonu 22 628 62 81, 609 505 600,
  lub anonimowym adresem mailowym [email protected]
 • Pod specjalnie dedykowanym numerem telefonu 726999960,
  Dr Wiśniewski odpowie na wszystkie pytania dotyczące wydłużania wędzidełka
 • we wtorki, środy, czwartki w godzinach: 15:00 – 15:45.

Plastyka krótkiego wędzidełka –

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełka

Zabieg plastyki krótkiego wędzidełka

Wędzidełko jest to umiejscowiony na spodniej części prącia fragment skóry łączący żołądź z napletkiem. W sytuacji fizjologicznej wędzidełko umożliwia ściągnięcie napletka za żołądź, zarówno w stanie spoczynku jak i we wzwodzie. W przypadku występowania zbyt krótkiego wędzidełka mężczyzna może odczuwać ból i dyskomfort podczas stosunku seksualnego. W skrajnych przypadkach może dojść do jego naderwania lub zerwania, które skutkują krwawieniem i silnym bólem. Czasem zbyt krótkie wędzidełko powoduje zaciąganie szczytu żołędzi w dół, co może powodować dyskomfort estetyczny.

Zmiana dostrzegalna jest natychmiast po zabiegu, jednak ostateczny efekt następuje po około 2 tygodniach.

 • krótkie wędzidełko powodujące dyskomfort podczas stosunku seksualnego,
 • krótkie wędzidełko skutkujące dyskomfortem estetycznym.
 • skłonność do krwawień,
 • infekcje,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych (przeciwwskazanie względne).

Plastyka krótkiego wędzidełka w liczbach Zabieg plastyki wędzidełka gwarantuje trwały efekt.Plastyka wędzidełka to zabieg jednorazowy, który zapewnia trwały efekt estetyczny.
90% pacjentów poleciłoby zabieg swoim znajomym.Profesjonalnie przeprowadzony zabieg w warunkach sterylnych gwarantuje pełne bezpieczeństwo.

 • W pierwszych kilku dniach po zabiegu może wystąpić niewielkie krwawienie z miejsca operowanego, dlatego zalecane jest stosowanie jałowych opatrunków wkładanych do obcisłej bielizny. Okolica operowana może być zaczerwieniona, zasiniona, obrzęknięta. Przez ok. 2 tygodnie (czasem dłużej, zależnie od indywidualnych czynników) należy wstrzymać się od aktywności seksualnej. Lekarz wykonujący zabieg odpowie na wszystkie pytania dotyczące zaleceń po zabiegu i udzieli dokładnych wskazówek dotyczących postępowania pozabiegowego.

Zabieg był praktycznie bezbolesny, a efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania.

– Wojciech z Warszawy

plastyka/wycięcie krótkiego więdzidełka od 900 zł

Jaki jest przebieg zabiegu?

Podczas kwalifikacji do zabiegu należy zgłosić ewentualne przyjmowanie jakichkolwiek leków, w szczególności zmieniających krzepliwość krwi oraz stwierdzone zaburzenia krzepnięcia i uczulenia na leki.

Lekarz ustala wraz z pacjentem dokładny plan zabiegowy.

W znieczuleniu miejscowym, po uprzednim odkażeniu miejsca operowanego, lekarz rozcina wędzidełko za pomocą lasera CO2. Zastosowanie noża laserowego skraca czas trwania zabiegu oraz zmniejsza ryzyko krwawienia i konieczności zakładania szwów.

Użycie techniki laserowej znacząco skraca przebieg rekonwalescencji oraz zapewnia mniejsze dolegliwości pozabiegowe. Cała procedura, wraz ze znieczuleniem, trwa około 20 minut. Zastosowanie znieczulenia w postaci maści ogranicza urazowość zbiegu oraz nieprzyjemne odczucia z nim związane.

Czasem może jednak zajść konieczność założenia pojedynczych, rozpuszczalnych, miękkich szwów.

Lekarz ocenia efekty pozabiegowe oraz ustala termin ewentualnej wizyty kontrolnej.

Zabieg podcięcia wędzidełka prącia

Wędzidełko napletkowe to cieniutki, niewielki kawałek tkanki, który łączy żołądź penisa z napletkiem. Zazwyczaj długość wędzidełka pozwala mężczyźnie na całkowite, swobodne odciągniecie napletka z żołędzi, zdarza się jednak, że wędzidełko napletkowe jest za krótkie i podczas odciągania napletka pojawiać się może ból i dyskomfort.

Zbyt krótkie wędzidełko prącia może występować od razu po urodzeniu, a także ulec skróceniu w konsekwencji urazów i stanów zapalnych, które prowadzą do bliznowacenia i zaburzają w ten sposób elastyczność struktury wędzidełka.

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełkaWskazania do zabiegu:

Podstawą do zakwalifikowania pacjenta do operacji stulejki lub zabiegu obrzezania jest szczegółowy wywiad lekarski i ocena okolicy poddawanej zabiegowi.

Lekarz w oparciu o uzyskane informacje przedstawia pacjentowi plan zabiegu, w którym między innymi omawia rodzaj i zakres dokonywanej ingerencji.

Informuje o zaleceniach po zabiegowych, których nieprzestrzeganie może skutkować niepomyślnym przebiegiem okresu rekonwalescencji.

Przebieg zabiegu:

Cała procedura trwa ok. 60 minut.

Zabieg podcięcia wędzidełka penisajest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa zaledwie kilkanaście minut. Podczas zabiegu chirurg podcina wędzidełko, następnie zszywa je w odpowiedni sposób, dzięki czemu wędzidełko napletkowe wydłuża się i wzmacnia.

Zabieg jest dość krótki i mężczyzna po wykonaniu plastyki może zostać wypisany do domu. Podcięcie i plastyka wędzidełka wymaga natomiast kilkutygodniowej rekonwalescencji, podczas której przez okres około 3-4 tygodni mężczyzna powinien powstrzymać się od współżycia.

 Aby wspomóc odpowiednio procesy regeneracyjne, należy zachować dbałość o higienę i delikatnie odprowadzać napletek w trakcie codziennej kąpieli. Takie postępowanie sprzyja właściwemu gojeniu przerwanych tkanek i może chronić przed dalszym skracaniem się wędzidełka.

  Zabieg jest bardzo skuteczny i zazwyczaj zupełnie bez powikłań. Podcięcie wędzidełka może być wykonane u mężczyzn w każdym wieku.

Jak przygotować się do zabiegu?

 • Należy zastosować się do wszystkich zaleceń lekarza przekazanych podczas wizyty kwalifikującej do zabiegu
 • Należy poinformować lekarza o wszelkich zażywanych lekach i preparatach dostępnych bez recepty
 • Okolicę poddawaną zabiegowi należy wydepilować
 • Przed operacją stulejki pacjent musi być co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem w pełni zdrowy. Należy wyleczyć wszelkie stany zapalne – ma to znaczenie dla prawidłowego przebiegu rekonwalescencji
 • Lekarz w uzasadnionych przypadkach może zlecić wykonanie podstawowych badań krwi (morfologia, czynniki krzepliwości).
Leia também:  Ropień płuca – przyczyny, objawy, leczenie, skutki

Zalecenia po zabiegu

Pacjent powinien zapewnić sobie towarzystwo opiekuna, który po wyjściu z kliniki bezpiecznie odwiezie go do domu, gdyż zabronione jest prowadzenie pojazdów mechanicznych do momentu ustania działania środka znieczulającego

 • Po ustąpieniu działania środka znieczulającego może się pojawić umiarkowany ból, odpowiadający takiemu jaki odczuwamy po stłuczeniu. Ból może być silniejszy i wtedy wskazane jest przyjęcie skutecznego we własnym doświadczeniu środka przeciwbólowego z wyłączeniem pochodnych kwasu salicylowego takich jak Aspiryna, Polopiryna itp.
 • Nie należy moczyć ran i opatrunków.
 • Do dezynfekcji i przemywania okolicy poddawanej zabiegowi wskazane jest użycie takich środków jak np. Octenisept.
 • Nie należy przyjmować salicylanów, ani pić alkoholu przez 4 dni po zabiegu.
 • Najczęściej pacjent może wrócić do pracy już po upływie 2-3 dni w przypadku pracy biurowej i po mniej więcej tygodniu w przypadku pracy fizycznej. Jednak nawet wtedy należy unikać nadmiernego wysiłku, szczególnie dźwigania. Z powrotem do ćwiczeń fizycznych należy poczekać ok. 3 tygodnie.
 • Należy zrealizować recepty wystawione przez lekarza.
 • Należy bezwzględnie zrezygnować ze stosunków płciowych do czasu całkowitego zagojenia ran, czyli ok. 4 tygodnie (jeśli nie wystąpią zdarzenia niepożądane).
 • Ponowne rozpoczęcie życia płciowego może powodować dyskomfort i ból – wskazana jest szczególna ostrożność.
 • Należy zgłosić się na pierwszą kontrolę po 5-7 dniach od zabiegu.
 • Przez kilka tygodni mężczyźni, którzy przeszli operację obrzezania, prócz dolegliwości bólowych mogą odczuwać dyskomfort w czasie pracy i poruszania się. Jest to związane ze zwiększeniem wrażliwości pozbawionej napletka żołędzi i jej ocieraniem o bieliznę. Ów dyskomfort zniknie z czasem, gdy naskórek na żołędzi ulegnie pogrubieniu.
 • W przypadku silnych dolegliwości lub jakichkolwiek wątpliwości należy porozumieć się telefonicznie z recepcją i zastosować do zaleconych poleceń.

Krótkie wędzidełko – w jaki sposób je leczyć?

Krótkie wędzidełko i plastyka krótkiego wędzidełkaWędzidełko napletka jest fałdem łączącym napletek ze szczytem żołędzi prącia. Jeśli jest za krótkie, może uniemożliwiać odprowadzenie napletka. W następstwie może utrudniać utrzymanie higieny lub powodować dyskomfort podczas współżycia. Nieleczone może ulec zerwaniu podczas stosunku.

Leczeniem, które wykonujemy na naszym Oddziale Urologii w Skoczowie, jest zabieg urologiczny polegający na wydłużeniu wędzidełka napletka. Na czym polega zabieg?

Wędzidełko napletka (łac. frenulum preputi) to cienki fałd skóry łączący skórę napletka z ujściem zewnętrznym cewki moczowej, zlokalizowanej na żołędzi prącia. Położone jest po stronie brzusznej prącia, jest bardzo wrażliwe na dotyk.

Zbyt krótkie wędzidełko napletkowe (łac. frenulum breve) uniemożliwia zsunięcie napletka poza rowek zażołędny lub powoduje zagięcie prącia ku dołowi podczas wzwodu.

Krótkie wędzidełko najczęściej jest defektem wrodzonym. Wędzidełko prawidłowej długości może ulec skróceniu w wyniku urazów np. podczas stosunku lub stanów zapalnych.

Powstające bliznowacenie powoduje utratę elastyczności i skrócenie wędzidełka.

Zabieg plastyki wędzidełka, jego wydłużenie, wykonuje się u mężczyzny, który ze względu na krótkie wędzidełko ma problemy z satysfakcjonującym współżyciem seksualnym lub/oraz wskutek nieodprowadzanego napletka nie może utrzymywać należytej higieny.

Krótkie wędzidełko — jak wygląda leczenie?

Leczenie polega na przecięciu krótkiego wędzidełka oraz wykonania skutecznego zabezpieczenia miejsc krwawiących (okolica wędzidełka jest dobrze unaczyniona). Zaniechanie wykonania zabiegu może skutkować naderwaniem lub zerwaniem wędzidełka podczas współżycia seksualnego.

Operacja plastyki wędzidełka (operacja wydłużenia wędzidełka napletka) jest niewielkim zabiegiem urologicznym.

Wykonywana jest przeważnie w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym, podczas którego operator nakłuwa kilkakrotnie okolicę operowaną w celu podania znieczulenia, po czym pacjent może odczuwać dotyk, ale nie będzie się to wiązało z bólem w operowanym rejonie.

Standardowo stosuje się szwy wchłanialne, które rozpuszczają się i samoistnie wypadają ok 14 dni po zabiegu, dzięki temu nie ma potrzeby ich usuwania. Czas operacji wynosi około 30  minut. Po zabiegu pacjent ma nałożony na prącie opatrunek, który w większości wypadków należy zmienić następnego dnia w godzinach popołudniowych.

Co po operacji?

Zabieg nie jest zwykle związany z koniecznością hospitalizacji i w niedługim czasie po jego zakończeniu pacjent może wrócić do domu. Zalecenia pooperacyjne dotyczą utrzymywania prawidłowej higieny miejsca operowanego.

Wskazana jest codzienna kąpiel pod prysznicem, podczas której zaleca się umyć prącie mydłem w płynie. Po kąpieli nie należy wycierać operowanej okolicy ręcznikiem, tylko odkazić ją za pomocą zaleconego preparatu (np. Octenisept) i pozostawić do wyschnięcia.

Należy powstrzymać się od podejmowania aktywności seksualnej przez okres 6  tygodni od zabiegu.

Zabieg wydłużenia wędzidełka w zdecydowanej większości przypadków jest krótkim i stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, którego ryzyko powikłań jest niewielkie. Wskazane jest pozostanie pod opieką urologa, który w zależności od wieku i stanu zdrowia pacjenta zaproponuje okresowe kontrole układu moczowo-płciowego.

Cennik usług medycznych:

Usługa medyczna
Cena
Wydłużenie wędzidełka prącia 800 PLN

Cennik nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie. Zastrzegamy sobie prawo do zmian.

Zostaw dane, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe w celu ustalenia terminu wizyty

Korekta krótkiego wędzidełka metodą chirurgii plastycznej (frenuloplastyka)

 • Odczuwasz przykry ból podczas stosunku?
 • Zauważyłeś niepokojące krwawienie z prącia?
 • A może ból jest tak dokuczliwy, że uniemożliwia współżycie?

Nie musisz już rezygnować z seksu z powodu uciążliwego bólu prącia. Pomożemy Ci pozbyć się tej przykrej dolegliwości w łagodny, bezpieczny i trwały sposób, a Ty odzyskasz satysfakcję z życia seksualnego.

Bezbolesny zabieg, rozpuszczalne szwy, metoda mikrochirurgiczna.

„Każdy pacjent jest wyjątkowy. Bez wyjątku.” – dr hab. n. med. Tomasz Gołąbek

Wędzidełko prącia to cienki fałd skóry o trójkątnym kształcie łączący napletek z żołędzią. Prawidłowo zbudowane umożliwia swobodne wyprowadzenie napletka z żołędzi. Natomiast zbyt krótkie powoduje wiele przykrych dolegliwości, które mogą znacząco wpływać na życie pacjenta.

Zbyt krótkie wędzidełko to jedno z najczęściej występujących nieprawidłowości w budowie anatomicznej prącia. Może występować jako wada wrodzona, lub nabyta, np. w przypadku przebytych urazów, czy stanów zapalnych prącia.

Towarzyszy temu dokuczliwy ból, krwawienie, pieczenie, przy czym dolegliwości bólowe nasilają się głównie wtedy, gdy penis znajduje się w stanie wzwodu.

Zbyt krótkie wędzidełko sprawia, że podczas erekcji odczuwane jest wyraźne szarpnięcie, co wywołuje ból, który z kolei prowadzi do tego, że mężczyźni ograniczają, lub całkowicie rezygnują z odbywania stosunków płciowych.

Wiemy, że może mieć to duży wpływ na Twoje samopoczucie, szczególnie, że ból pojawia się w sytuacji intymnej. Niektórzy pacjenci bardzo się tego wstydzą, są zmieszani, nie chcą ośmieszyć się przed partnerkami.

Tymczasem wystarczy krótki zabieg, by dolegliwości bólowe całkowicie ustąpiły, bez szkody dla odczuwanych podczas stosunku doznań. Przeprowadzany przez nas zabieg plastyki krótkiego wędzidełka nie wpływa negatywnie na jakość erekcji, ani odczuwanych bodźców w czasie stosunków płciowych.

Jeśli zauważyłeś u siebie podobne dolegliwości, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem urologiem, by jak najszybciej zdiagnozować Twój problem. Nieleczone wędzidełko może po prostu pęknąć, co doprowadzi do jego nieregularnego zbliznowacenia, lub nieprawidłowego zrostu, a to z kolei prowadzi do nasilenia dolegliwości bólowych.

Na czym polega plastyka wędzidełka?

Leia também:  Bóle piersi – co jest najczęstszą przyczyną bolesnych piersi?

Zabieg korekty wędzidełka jest zabiegiem operacyjnym, całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym. Stosowana przez nas metoda mikrochirurgiczna pozwala na trwałe wydłużenie wędzidełka. Znieczulenie podawane jest bezpośrednio mikroigłą w napletek, przy użyciu specjalnego leku przeciwbólowego.

Następnie wędzidełko jest nacinane i odpowiednio zszywane, w taki sposób, by powstała blizna imitowała wędzidełko.

Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu jednorazowych narzędzi, co definitywnie eliminuje ryzyko zakażeń podczas operacji, a więc gwarantuje całkowite bezpieczeństwo pod warunkiem stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Przeprowadzany jest w doskonale wyposażonym, klimatyzowanym gabinecie zabiegowym, przy użyciu nowoczesnych sprzętów pozwalających na bezpieczne i profesjonalne wykonanie zabiegów. Założone szwy są w całości rozpuszczalne, nie trzeba więc ich zdejmować, czyli nie ma dodatkowego bólu z tym związanego.

Plastyka krótkiego wędzidełka jest zabiegiem krótkim, trwającym około 30 minut. Nie wymaga zwolnienia lekarskiego, powrót do codziennej aktywności jest natychmiastowy, jednak aktywność seksualna zalecana jest nie wcześniej niż po około 4 tygodniach.

Ma to związek z gojeniem się rany i nienarażaniem jej na niepotrzebne infekcje, dlatego wskazana jest również szczególna dbałość o higienę intymną. Po zabiegu przechodzisz do sali pozabiegowej, gdzie przez ok. godzinę pozostajesz pod fachową opieką personelu, co podniesie Twój komfort i zniweluje ryzyko wystąpienia komplikacji.

Masz w tym czasie nieograniczony dostęp do Internetu z szybkim łączem i TV.

Pełną listę zaleceń otrzymasz bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu.

Kto przeprowadza zabieg?

Lekarzem przeprowadzającym zabieg jest dr hab. n. med. Tomasz Gołąbek. To najwyższej klasy specjalista z ogromną praktyką urologiczną.

Swoje doświadczenie zdobywał szkoląc się i pracując przez wiele lat w najbardziej prestiżowych ośrodkach w Stanach i w Europie: Harvard Medical School, Boston University w USA, Cork University Hospital oraz Mercy University Hospital w Irlandii.

Obecnie jest adiunktem w Katedrze i Klinice Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie.

Laureat licznych międzynarodowych nagród i wyróżnień, stypendysta The European Urological Scholarship Programme (EUSP) i American Austrian Foundation oraz Open Medical Institute.

Aktywnie zdobywa wiedzę teoretyczną i praktyczną, prowadzi działalność naukową oraz badania kliniczne. Autor dwóch książek, 6 rozdziałów w różnych podręcznikach, ponad 60 prac publikowanych w prestiżowych czasopismach międzynarodowych. A przede wszystkim człowiek wykonujący swoją pracę z pasją i wyjątkowym podejściem do pacjenta w najwyższych, światowych standardach.

LASEROWA PLASTYKA KRÓTKIEGO WĘDZIDEŁKA PRĄCIA / WYDŁUŻENIE WĘDZIDEŁKA – FRENULOPLASTYKA | Centrum Medyczne Magnolia

Wędzidełko napletka to podłużny, trójkątny fałd skóry znajdujący się między spodnią powierzchnią żołędzi, a napletkiem. Jeśli jest ono prawidłowo rozwinięte, daje możliwość swobodnego odprowadzenia napletka z żołędzi.

Sytuacja komplikuje się u pacjentów ze zbyt krótkim wędzidełkiem, którego przyczyną może być wada wrodzona, urazy, stany zapalne, które w efekcie prowadzą do zbliznowacenia, a następnie związanego z tym skrócenia wędzidełka.

 • WSKAZANIA
 • ból w obrębie penisa
  ból podczas wzwodu
 • ból podczas współżycia

Krótkie wędzidełko to w brew pozorom, problem dość często spotykany.

Dlatego jeśli zauważysz u siebie, dolegliwości mogące sugerować jego występowanie, to nie należy się wstydzić i liczyć na to, że “samo przejdzie”, tylko trzeba udać się do lekarza specjalizującego się w zakresie urologii.

Jest to niezwykle istotne, ponieważ nieleczone może skończyć się pęknięciem wędzidełka, po którym dojdzie do jego ponownego zbliznowacenia lub nieprawidłowego zrostu, w związku z czym będzie ono jeszcze krótsze, a dolegliwości bólowe coraz bardziej nasilone i uporczywe.

W naszym Centrum proponujemy najmniej inwazyjny zabieg plastyki krótkiego wędzidełka laserem frakcyjnym CO2.

Bezszwowa metoda laserowa pozwala na wykonanie zabiegu w prosty i przyjazny dla pacjenta sposób – bez krwi, bez kontaktu narzędzia z ciałem, bez zakażeń wirusami i bakteriami.

Tkanka po zabiegu goi się bardzo szybko, a blizna zazwyczaj jest tak mała, że po okresie rekonwalescencji staje się właściwie niewidoczna.

Po szczegółowym wywiadzie z pacjentem i wykluczeniu przeciwwskazań lekarz znieczula miejsce zabiegowe maścią z lidokainą. W niektórych przypadkach, konieczne jest znieczulenie miejscowe poprzez iniekcję.

Laserowe, bardzo precyzyjne usunięcie nadmiernego fałdu skóry trwa około 15 – 20 min. Rekonwalescencja jest stosunkowo krótka – ok. 2 tygodni w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Po tygodniu zalecana jest kontrola.

 •  stany zapalne okolicy zabiegowej
 •  antybiotykoterapia
 •  występowanie uczulenia na leki znieczulające
 •  ogólny zły stan pacjenta
 •  przyjmowanie leków rozrzedzających krew

Szczególnie zaleca się dbałość o higienę miejsc intymnych – konieczna jest codzienna toaleta okolicy, w której przeprowadzona była operacja; rekomenduje się używanie do tego celu wody z szarym mydłem lub naparu z ziela rumianku.

Codzienne, bardzo delikatne odprowadzanie napletka.

Powstrzymanie się od wszelkich kontaktów płciowych przez okres 4 do 5 tygodni po zabiegu – ma to na celu zapobieganie zbyt wczesnemu i nadmiernie mocnemu naciąganiu wędzidełka, co sprzyja dobremu wygojeniu się rany.

Cena  od 1200 zł

Plastyka krótkiego wędzidełka

Plastyka krótkiego wędzidełka to zabieg przeprowadzany w ramach chirurgii jednego dnia. Wędzidełko to trójkątny fałd skóry zlokalizowany między napletkiem a brzuszną powierzchnią żołędzi.

Występowanie krótkiego wędzidełka napletka często jest związane z wadami wrodzonymi, w przypadku których dolegliwość ta jest obecna już u niemowląt, ale zazwyczaj pojawia się na skutek stanów zapalnych lub przebytych urazów.

Ich konsekwencją jest powstanie blizn i skrócenie wędzidełka, a także brzuszne skrzywienie prącia.

Głównym objawem klinicznym, pojawiającym się u zdecydowanej większości Pacjentów, są dolegliwości bólowe występujące w obrębie penisa. Są one związane z naciąganiem napletka, którego nie da się całkowicie odprowadzić.

Najczęściej występują w momencie wzwodu, co w przypadku nieleczenia często prowadzi do ograniczenia lub całkowitej rezygnacji ze współżycia płciowego. Mężczyźni czują się często skrępowani, a dodatkowo obawiają się mówienia partnerce o swoim problemie.

Taka sytuacja tylko pogłębia dystans i może mieć nieodwracalny wpływ na relację. W związku z tym obserwuje się u Pacjentów dodatkowe, współtowarzyszące dolegliwości, takie jak:

 • problemy ze snem,
 • pogorszenie nastroju,
 • skłonność do nerwic,
 • zwiększony poziom agresji.

Warto również wiedzieć, że w przypadku silnego zbliznowacenia wędzidełka istnieje prawdopodobieństwa jego zerwania, które objawia się silnym krwawieniem oraz bólem i pieczeniem.

Z tego względu w przypadku zauważenia u siebie tej dolegliwości należy jak najszybciej udać się na konsultację urologiczną. Podczas wizyty lekarz ocenia stan wędzidełka i wdraża odpowiednie leczenie.

W zależności od skali problemu może to być całkowite usunięcie wędzidełka lub jego plastyka.

Zabieg frenuloplastyki, czyli plastyka krótkiego wędzidełka, polega na nacięciu zbyt krótkich włókien oraz zszyciu ich w specjalny sposób, tak aby dzięki temu uległo ono wzmocnieniu oraz wydłużeniu.

Wykorzystuje się przy tym wchłanialne szwy, dzięki czemu nie jest konieczne ich usunięcie. Zazwyczaj operację przeprowadza się w ramach tak zwanej chirurgii jednego dnia – w znieczuleniu miejscowym.

Możliwe jest także zastosowanie pełnej narkozy.

Zabieg korekty krótkiego wędzidełka wymaga stosowania się ściśle do zaleceń lekarskich, w tym przede wszystkim:

 • szczególnej dbałość o higienę miejsc intymnych – zgodnie ze wskazaniami urologa (zazwyczaj jest to codzienna toaleta bazująca na użyciu wody i szarego mydła albo łagodzących naparów z rumianku),
 • bardzo delikatne codzienne odprowadzanie napletka,
 • stosowanie medykamentów zaleconych przez specjalistę (mogą to być antybiotyki przepisane na okres kilku dni)
 • powstrzymanie się od wszelkich kontaktów płciowych, aby rana pooperacyjna mogła się bezproblemowo wygoić (zazwyczaj trwa to około miesiąca).

Przestrzeganie wymienionych zaleceń jest gwarancją skuteczności przeprowadzonego zabiegu.

Zapraszamy serdecznie na konsultacje naszych specjalistów: 18 264 40 00

Seja o primeiro a comentar

Faça um comentário

Seu e-mail não será publicado.


*