Jaka Rehabilitacja Po Operacji Kręgosłupa Lędźwiowego?

W trakcie rehabilitacji po operacji kręgosłupa lędźwiowego do 4-6 tygodni okres siadania nie powinien być dłuższy niż 15-30 min. Odpoczywaj w pozycji leżącej. Nie oznacza to, że 6 tygodni przeleżysz w łóżku, pamiętaj kręgosłup jest stworzony do ruchu. Na początku częste spacery na krótkich odcinkach są dobrym rozwiązaniem.
Program rehabilitacji po operacji kręgosłupa lędźwiowego obejmuje różne techniki terapii manualnej, masaż leczniczy, fizykoterapię, ćwiczenia czynne, ćwiczenia izometryczne, ćwiczenia wzmacniające i uelastyczniające tzw. gorset mięśniowy, ćwiczenia korygujące ustawienie miednicy, propriocepcji, stretching.

Jakie ćwiczenia po operacji dyskopatii lędźwiowej?

Przykładowe ćwiczenia po operacji kręgosłupa lędźwiowego

 • Pozycja wyjściowa w leżeniu tyłem (na plecach), nogi zgięte w kolanach, napięcie mięśni brzucha, prostownika grzbietu oraz mięśni pośladków w pozycji neutralnej.
 • Pozycja wyjściowa jak wyżej, wykonać ruch uniesienia bioder.
 • Jaka rehabilitacja po operacji stabilizacji kręgosłupa lędźwiowego?

  Rehabilitacja po stabilizacji kręgosłupa jest niezbędna do uzyskania pełnego efektu. W okresie do trzech miesięcy po wykonanym zabiegu Pacjent powinien również prowadzić spokojny tryb życia: unikać skłonów, schylania się, podnoszenia lub dźwigania ciężarów, a także jazdy samochodem w roli kierowcy.

  Jak długo trwa rehabilitacja po operacji przepukliny kręgosłupa?

  Rehabilitacja trwa zwykle do trzech tygodni po wykonaniu operacji, a po upłynięciu sześciu tygodni możliwe staje się wykonywanie lekkiej pracy siedzącej. Z kolei po sześciu miesiącach od zabiegu pacjent może już zwykle powrócić do wykonywania swojej pracy zawodowej.

  Jakie ćwiczenia można robić po operacji przepukliny pachwinowej?

  Po 30 dniach po operacji można już żyć całkowicie normalnie i podejmować średniej intensywności wysiłek fizyczny. Uważni musimy być tylko przy podnoszeniu ciężarów, ćwiczeniach i aktywnościach angażujących mocno mięśnie brzucha.

  Jakie ćwiczenia po operacji dysku?

  Zabiegi fizjoterapeutyczne, które powinieneś mieć wykonywane w tym okresie to przede wszystkim rozluźnienie tkanek miękkich, delikatne ćwiczenia rozluźniające biodra i miednicę, mobilizacja blizny (wprowadzana jest w momencie, gdy blizna jest zagojona), wprowadzanie napięć stabilizujących miednicę i kręgosłup.

  Leia também:  Półpasiec Kiedy Pierwsze Objawy Od Zarażenia?

  Czego nie wolno robić po operacji kręgosłupa lędźwiowego?

  unikać nagłych ruchów tułowia a szczególnie:

 • nie robić skłonów,
 • nie robić rotacji – skrętów tułowia,
 • nie podnosić ciężarów ponad 5 kg (także dzieci),
 • nie pchać i nie ciągnąć wózków, kosiarek itp.
 • Kiedy można rozpocząć rehabilitację po złamaniu kręgosłupa l1?

  Dostępna jest rehabilitacja po złamaniu kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego oraz piersiowego, a także rehabilitacja po złamaniu kompresyjnym kręgosłupa. Należy ją podjąć możliwie jak najszybciej – niezależnie od tego, czy do złamania doszło w wyniku urazu, czy postępującej choroby.

  Jak długo trwa rekonwalescencja po operacji kręgosłupa lędźwiowego?

  Zalecam do upłynięcia dwóch miesięcy od zabiegu wizyty minimum raz w tygodniu u fizjoterapeuty, który skontroluje przebieg rehabilitacji, poinstruuje jak wykonywać czynności dnia codziennego oraz poszerzy zestaw ćwiczeń domowych.

  W jakiej pozycji spać po operacji kręgosłupa lędźwiowego?

  Jedną z najbardziej polecanych pozycji jest spanie na plecach, gdyż pozwala na rozluźnienie organów wewnętrznych i relaks ciała. Dodatkowo, zaleca się, aby ułożyć poduszkę pod lekko ugiętymi kolanami. Pozwoli to na zniwelowanie ewentualnej presji na biodra, wywołanej przez tę pozycję.

  Jak długo trwa rehabilitacja przy dyskopatii?

  W ostrej fazie zapalnej powinniśmy prowadzić oszczędzający tryb życia, aby wyciszyć proces zapalny – zazwyczaj trwa on około 2-3 tygodni. W tym okresie wystarczą lekkie ćwiczenia czy spacer.

  Jak długo na zwolnieniu lekarskim po operacji kręgosłupa?

  Ile trwa rekonwalescencja po operacji kręgosłupa? Okres rekonwalescencji i rehabilitacji po zabiegu małoinwazyjnym trwa około 6 tygodni. Pacjent jest uruchamiany w tym samym dniu po operacji, jednak w ograniczonym zakresie – może samodzielnie korzystać z toalety i krótko przechadzać się po pokoju.

  Czy operacja przepukliny kręgosłupa jest niebezpieczna?

  Operacja przepukliny kręgosłupa zaliczana jest do zabiegów o dużym bezpieczeństwie. U około 96 procent chorych kończy się pełnym sukcesem, przynosząc im ulgę w chorobie.

  Seja o primeiro a comentar

  Faça um comentário

  Seu e-mail não será publicado.


  *