Rewitalizacja pochwy (obkurczanie pochwy)

 • Kliniki.pl
 • Odmładzanie pochwy laserem

Zabieg Kliniki Ceny Pytania Rewitalizacja pochwy (obkurczanie pochwy)

Rewitalizacja, odmładzanie, obkurczanie – wszystkie te słowa stosuje się zamiennie do opisania laserowego zabiegu, którego celem jest poprawa funkcjonowania kobiecych narządów rodnych i zwiększenie satysfakcji seksualnej. Na czym dokładnie polega rewitalizacja pochwy i czy jest to w pełni bezpieczna procedura?

Zmiany zachodzące z biegiem lat dotyczą nie tylko wyglądu zewnętrznego. Upływ czasu jest odczuwalny także w sferze intymnej – wargi sromowe tracą elastyczność, a pochwa staje się luźniejsza i mniej nawilżona. Wpływa to nie tylko na zdrowie (np.

częstsze występowanie infekcji), ale także obniża przyjemność płynącą ze współżycia. Dolegliwości te, choć występują przede wszystkim w okresie menopauzy, dotyczą także kobiet po przebytych porodach naturalnych.

Z myślą o paniach, które chciałyby poprawić funkcjonowanie pochwy, powstał zabieg laserowego obkurczania tego narządu. Pomaga on także przy problemie, jakim jest nietrzymanie moczu.

Rewitalizacja pochwy laserem – znajdź klinikę Porównaj oferty, sprawdź ceny i przeczytaj opinie o 53 placówkach wykonujących rewitalizacja pochwy laserem: Pokaż placówki najbliżej mnie Pokaż placówki we wszystkich miastach

Przeciwwskazania do laserowego odmładzania pochwy

Mimo iż zabieg laserowego obkurczania pochwy jest nieinwazyjny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Na szczęście większa część z nich ma charakter przemijający. Są to:

 • aktywne infekcje pochwy
 • ciąża
 • trwająca miesiączka
 • nieuregulowana lekami cukrzyca

Laserowej rewitalizacji pochwy nie mogą ponadto poddać się kobiety, które cierpią z powodu choroby nowotworowej, padaczki lub schorzeń autoimmunologicznych tkanki łącznej.

Przebieg laserowego odmładzania miejsc intymnych

Rewitalizacja pochwy (obkurczanie pochwy)

Do obkurczania pochwy laserem nie trzeba przygotowywać się w specjalny sposób. Zabieg musi poprzedzić jedynie konsultacja, podczas której pacjentka zostanie zakwalifikowana do procedury. Podczas takiej wizyty lekarz pyta kobietę o jej ogólny stan zdrowia i historię chorób, wyklucza także obecność jakichkolwiek przeciwwskazań. Co ważne, kobieta zgłaszająca się na zabieg musi mieć aktualny wynik cytologii, przy czym badanie powinno być wykonanie maksymalnie pół roku wcześniej.

Laserowe obkurczanie pochwy nie wymaga podania znieczulenia. Do pochwy pacjentki wprowadza się głowicę lasera. Jego wiązka podgrzewa kolagen znajdujący się w tkankach u wejścia oraz w kanale pochwy.

Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe ulegają pogrubieniu i skróceniu. W efekcie naświetlone tkanki stają się bardziej napięte, a błona śluzowa – uelastyczniona.

Działanie lasera wpływa ponadto na tworzenie się nowych komórek kolagenu, dzięki czemu pochwa staje się bardziej ciasna.

Warto wiedzieć: Zabieg trwa jedynie 20-30 minut i przeprowadza się go w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że nie wymaga on hospitalizacji.

Rewitalizacja pochwy – efekty i zalecenia

Bezpośrednio po obkurczaniu pochwy laserem pacjentka może powrócić do swoich codziennych zajęć. Przez tydzień nie powinna jednak podnosić ciężkich przedmiotów, intensywnie ćwiczyć oraz kąpać się w gorącej w wodzie. W tym czasie należy też powstrzymać się od współżycia.

Pełne efekty laserowej rewitalizacji pochwy stają się odczuwalne po miesiącu i utrzymują przez mniej więcej 2 lata.

Ściany pochwy stają się jędrniejsze, zwiększa się także nawilżenie, co podnosi codzienny komfort (poprzez zmniejszenie częstotliwości występowania otarć oraz infekcji) i zwiększa doznania seksualne kobiety oraz jej partnera. W przypadku młodszych kobiet rezultaty utrzymują się dłużej.

Pamiętaj: Jeśli planujesz zajść w ciążę, odłóż wykonanie zabiegu na czas po porodzie.

Jeśli procedura została przeprowadzona w okresie menopauzy, czas utrzymywania się efektów wydłuży wdrożenie odpowiedniej terapii hormonalnej. To dlatego, że prawidłowy poziom hormonów ma wpływ na kondycję narządów rodnych.

FAQ, czyli najczęstsze pytania o laserowe odmładzanie pochwy

 • Czas potrzebny na regenerację jest kwestią indywidualną, jednak przyjmuje się, że ciało kobiety potrzebuje około 6 tygodni na powrót do stanu sprzed ciąży. W tym czasie macica obkurcza się, a pochwa również wraca do poprzedniego rozmiaru. Jeśli po tym czasie niekorzystne zmiany będą odczuwalne, warto udać się na konsultację do ginekologa, który oceni czy można już wykonać zabieg.
 • Średnia cena odmładzania pochwy laserem wynosi 1600 zł. Koszt jest uzależniony m.in. od renomy i lokalizacji danego gabinetu, jak również doświadczenia lekarza wykonującego zabieg.
 • Jeśli pacjentka będzie przestrzegać zaleceń pozabiegowych, nie powinny wystąpić żadne powikłania.
 • Procedura nie jest bolesna, w trakcie zabiegu można jednak odczuwać delikatne uczucie ciepła.

Laserowa rewitalizacja pochwy – opinie pacjentek

Poniżej przeczytasz opinie pacjentek, które zdecydowały się na odmładzanie pochwy. Wszystkie zamieszczone komentarze pochodzą od kobiet, które zapisały się na laserową rewitalizację pochwy za pośrednictwem naszego portalu, dzięki czemu są one w 100% rzetelne i zweryfikowane.

Jestem zadowolona, ale na efekt końcowy myślę, że trzeba poczekać. Oczywiście efekty było widać od razu chociaż obrzęk jeszcze jest, bo jestem niecałe 1.5 tygodnia od zabiegu.

 • M. Uchman-Musielak, “Zastosowanie wiązki laserowej w ginekologii”, Ginekologia plastyczna, Warszawa, 2015, ISBN: 978-83-200-5020-2
 • M. Barwijuk. P. Kolczewski, R. Kuźlik, “Techniki małoinwazyjne w ginekologii plastycznej”, Techniki małoinwazyjne w ginekologii plastycznej, Warszawa, 2018, ISBN: 978-83-200-5548-1
 • J. B. Samuels, “Noninvasive Vaginal Rejuvenation” (www.advancesincosmeticsurgery.com), Advances in Cosmetic Surgery, 2018

Rewitalizacja pochwy. Zwężanie, obkurczanie laserem

Zespół relaksacji pochwy (VRS) potocznie zwany zespołem luźnej pochwy jest dość częstym zjawiskiem występującym szczególnie często u wieloródek lub pacjentek, u których doszło do różnego typu powikłań porodowych i poporodowych.

Drugim powodem wystąpienia tego zjawiska jest wiek i okres po menopauzie, w którym z powodu braku hormonów płciowych dochodzi do nieprawidłowej funkcji tego narządu.

Większość kobiet (a także ich partnerzy) opisują syndrom rozluźnienia mięsni dna miednicy mniejszej, jako ”luźną pochwę”, narzekając na utratę elastyczności pochwy, co jest bezpośrednio związane ze zmniejszeniem tarcia podczas stosunku, a tym samym spadkiem lub całkowitą utratą satysfakcji seksualnej.

Problem ten często jest przez pacjentki ukrywany głównie z powodu skrępowania, ale również dotychczas z braku możliwości nieinwazyjnego leczenia tej przypadłości. Aktualnie dysponujemy technologią dającą możliwość poprawienia napięcia tkanek za pomocą zabiegu laserowego, bez konieczności poddawania się operacji, bez powikłań i okresu rekonwalescencji.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego lasera medycznego firmy Fotona SPECTRO SP, mamy możliwość wykonywania zabiegów laserowych prowadzących do obkurczania pochwy, powodując zwiększenie napięcia tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych oraz ich skrócenia.

Wiązka laserowa stymuluje kolagen w błonie śluzowej pochwy i powięzi wewnątrzmiednicznej. Laser FOTONA powoduje ogrzanie tkanki i zawartego w niej kolagenu, który natychmiast ulega skurczeniu, włókna robią się krótsze i grubsze, a to w konsekwencji prowadzi do kurczenia i zmniejszania się naświetlanej tkanki.

Poza chwilowym skurczeniem się kolagenu i tkanki, rozpoczynają się procesy remodelowania kolagenu i neokolagenezy i pod koniec tych właśnie procesów leczona tkanka jest wzbogacona o nowy kolagen i wydaje się młodsza, bardziej napięta i bardziej elastyczna, co tym samym oznacza zmniejszenie wiotkości pochwy oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.

Rewitalizacja pochwy (obkurczanie pochwy)

Zastosowanie lasera Fotona Spectro SP daje możliwość bardzo precyzyjnego, kontrolowanego i bezpiecznego dostarczenia energii światła laserowego do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy. Fotona Spectro SP to innowacyjne urządzenie, zapewniające maksymalną precyzję, jednocześnie zabieg jest całkowicie bezinwazyjny.

Jest to najnowocześniejsza, nieinwazyjna i bezpieczna metoda skutecznego leczenia zespołu relaksacji pochwy nie niosąca ze sobą ryzyka powikłań. Pacjentka może natychmiast wrócić do codziennych czynności.

Po zabiegu obkurczania pochwy tkanki stają się bardziej napięte i elastyczne, zmniejsza się obwód pochwy (jest ciaśniejsza), polepszają się doznania seksualne, znacznie poprawia się jakość i komfort życia. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, ale również zmniejsza się ryzyko pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu.

Centrum Ginekologiczne Leszek Huzior – LASEROWA REWITALIZACJA POCHWY – jak pomaga

 • Laserowa Rewitalizacja pochwy  – zabieg  znany te z  też jako  Laserowa plastyka pochwy.  
 • Stosowany  jest  również w celu redukcji  wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet.
 • Kłopoty życia intymnego –   zabieg laserowy może pomóc.

Zabieg laserowy –  dokładnie  zabieg  tzw.

laserem frakcyjnym pomaga w bezbólowym zabiegu przywrócić kobietom satysfakcję z życia intymnego oraz wyeliminować częste zmiany zapalne.

 1. Działanie powoduje odmłodzenie i ujędrnienie zewnętrznych i wewnętrznych narządów intymnych oraz wyleczenie łagodnych postaci nietrzymania moczu.
 2. _____________________________________________________________________________________
 3. W swojej praktyce  lekarskiej  spotykam często kobiety, które czują  (choć  z powodu skrępowania rzadko o tym mówią jeżeli nie są zapytane wprost) – że ich pochwa jest zbyt rozciągnięta, występuje uczucie suchości pochwy, co  sprawia im to dyskomfort psychiczny , fizyczny oraz obniża jakość życia- w tym  kontaktów seksualnych. 
 4. Zespół rozciągnięcia (rozluźnienia) pochwy jest często związany z przebytymi porodami,  jak również okresem pomenopauzalnym (czyli procesem starzenia się nabłonka pochwy – związanym ze spadkiem poziomu żeńskich hormonów – estrogenów. 
Leia também:  Jak Dlugo Trwa Leczenie Dostinexem?

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu – podobnie jak dolegliwości opisane powyżej –  dotyczy kobiet w różnym wieku i  traktowany jaki wstydliwy i krępujący. Polega na niekontrolowanym popuszczaniu moczu podczas kaszlu, dźwigania, biegania a nierzadko po niewielkim nawet wysiłku.  Problem rzadko ujawniany lekarzowi (chyba że lekarz zada takie pytanie). 

 • Powodem tych dolegliwości  są zmiany w strukturze dnia miednicy mniejszej – co jest efektem przebytych porodów oraz zmianach w nabłonku pochwy – spowodowanym spadkiem  poziomu hormonów żeńskich.
 • Dolegliwości pojawiają się podczas okresu pomenopazalnego – ale również mogą wystąpić bezpośrednio po przebytych porodach.
 • Niewątpliwie jest to dla kobiet problem powodujący duże poczucie dyskomfortu.
 • W takich przypadkach można zastosować zabiegi laserem frakcyjnym CO2.
 • Laserowa rewitalizacja pochwy
 • Kłopoty życia intymnego –   zabieg laserowy może pomóc.

Zabieg laserowy –  dokładnie  zabieg  tzw. laserem frakcyjnym pomaga w bezbólowym zabiegu przywrócić kobietom satysfakcję z życia intymnego oraz wyeliminować częste zmiany zapalne.

 1. Działanie powoduje odmłodzenie i ujędrnienie zewnętrznych i wewnętrznych narządów intymnych oraz wyleczenie łagodnych postaci nietrzymania moczu.
 2. Intimalase – laserowe ujędrnianie pochwy
 3. Incontilase – laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.
 4. Działanie powoduje odmłodzenie i ujędrnienie wewnętrznych  i  zewnętrznych narządów intymnych oraz wyleczenie łagodnych postaci nietrzymania moczu.
 5. Zabieg tym laserem jest bardzo krótki – a jedyną niedogodnością jest kilku – kilkunasto-dniowa przerwa w życiu seksualnym.

Zabieg te nie powoduje krwawienia, nie wymaga znieczulenia i nie wpływa na życie codzienne.  Jest już bardzo popularny na świecie.

Przeprowadzany jest przy pomocy specjalnej końcówki endowaginalnej (przezpochwowej) – która wysyła specjalny impuls energii – który powoduje zarówno ablację tkanki jak i silne przegrzanie. Ciepło to stymuluje tkankę i kolagen do regeneracji. Efektem klinicznym jest fototermiczne obkurczanie i ujędrnianie tkanek.

Frakcyjny zabieg laserowy jest również popularny ze względu na jego pozytywne oddziaływanie na śluzówkę pochwy – co ma istotny wpływ na efekty końcowe.

Efekty te to  przebudowa śluzówki pochwy, przebudowa kolagenu ściany pochwy co prowadzi do zwiększenia elastyczności pochwy, eliminacji dyspareunii ( bolesnego współżycia płciowego) oraz poprawę odporności na czynniki zapalne.

Zabieg jest bardzo krótki – trwa  od 15 do 10 min.

Zabieg laserem frakcyjnym poprawia również działanie układu moczowego.

Powoduje  zwiększenie napięcia mięśni powięzi miednicy i nie działa bezpośrednio na cewkę i pęcherz moczowy.

Nietrzymanie moczu ustępuje na skutek obkurczenia tkanek pochwy oraz zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej.

Naturalne, w przypadku, gdy nietrzymanie moczu spowodowane jest dużą zmianą anatomiczną – konieczny jest zabieg chirurgiczny.  Przy niewielkich natomiast zmianach uzyskuje się bardzo dobry efekt.

 • Podsumowując – zabieg laserem frakcyjnym – bez bólu – poprawia komfort życia kobiet, stwarza nową koncepcję leczenia intymnych problemów kobiet, przywraca pierwotną funkcjonalność i estetykę narządów kobiecych.
 • Przygotowanie do zabiegu – nie wymaga  skomplikowanych  badań – natomiast wymagane jest  posiadania aktualnego badania cytologicznego oraz badania USG narządów rodnych.
 • Koniecznym jest również dokładne zebranie wywiadu lekarskiego oraz badanie ginekologiczne.
 • Zalecenia dla kobiet poddającym się zabiegowi
 •  – w dniu zabiegu nie należy się kąpać – można wziąć prysznic następnego dnia po zabiegu
 •  – pacjentka może wziąć kąpiel 7 dni po zabiegu
 •  – współżycie płciowe może być podjęte 7 dni po zabiegu
 •  – zabieg ewentualnie może być powtórzony po 2 tygodniach
 • Po zabiegu przez krótki okres czasu może wystąpić lekki obrzęk lub uczucie suchości.
 • Przeciwskazania do zabiegu laserowego obejmują takie stany jak –
 • ciąża, okres karmienia piersią,
 • nieprawidłowe, niewyjaśnione krwawienia z dróg rodnych,
 • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego,
 • wiek powyżej 70 lat,
 • alergia na światło oraz 

stosowanie leków światłouczulających (np. Retinoidów) – które należy odstawić na 3 tyg. przed zabiegiem.

Efekty zabiegu występuję po  czasie ok. 1 miesiąca – natomiast pełny rezultat może wystąpić po ok. 3 miesiącach.

Ilość koniecznych zabiegów –  najczęściej wystarcza pojedynczy zabieg, ale można go powtórzyć.

Efekt zabiegu laserowej rewitalizacji pochwy może utrzymywać się przez okres ok. 3-4 lat.  U  pacjentek w okresie pomenopauzalnych można stosować miejscowe leczenie estrogenami.

W przypadkach wysiłkowego nietrzymania moczu – ważnym jest wykonywanie ćwiczeń dna miednicy ( tzw. Ćwiczeń Kegla).

Jeżeli pacjentka jest wieku rozrodczym – przebycie kolejnego porodu może  spowodować konieczność powtórzenia

zabiegu.

Rewitalizacja pochwy (obkurczanie pochwy)

Rewitalizacja pochwy IntimaLase® – laserowe obkurczanie pochwy

Najczęstsze pytania naszych Pacjentów

 • wiotka, sucha skóra łechtaczki i warg sromowych
  utrata objętości tkanki okolic intymnych
  częste urazy, otarcia, zwiększające wrażliwość okolic intymnych
  ból w okolicy sromu
 • świąd okolic intymnych
 1. ciąża, karmienie piersią
  nowotwory
  uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej
 2. infekcje okolic intymnych

Wymagane jest odbycie konsultacji ginekologicznej, podczas której specjalista zakwalifikuje pacjenta do zabiegu.

Brak szczególnych zaleceń przed zabiegiem.

Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy jest zabiegiem, który ma na celu poprawienie napięcia oraz nawilżenie pochwy. Polega na wprowadzeniu głowicy laserowej, za pomocą której wiązka laserowa wzmacnia ściany pochwy, przebudowuje kolagen i elastynę, dzięki czemu kobieta zachowuje odpowiednie napięcie okolicy zabiegowej.

Zabieg wykonywany jest przy pomocy lasera Fotona.
Zabieg zwiększa elastyczność pochwy, zapobiega również wystąpieniu zjawiska wysiłkowego nietrzymania moczu. Poprawie ulegają doznania pacjentek w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort ich życia. Zabieg wykonywany jest pojedynczo w serii.

Na serię składają się 3 zabiegi w odstępach 4–6 tygodni.

Zabieg wykonywany jest przy pomocy lasera Fotona.

Metoda jest minimalnie inwazyjna i nieablacyjna. Zabieg obkurczania pochwy jest możliwy poprawienia elastyczności pochwy wykorzystuje się działanie lasera Er:YAG, które opiera się na specyficznej interakcji między laserem a błoną śluzową tkanki.

Ściśle kontrolowana energia lasera Fotona dostarczana do kanału pochwy oraz do obszaru wejścia do pochwy powoduje ogrzanie tkanki i kolagenu w niej zawartego. Podgrzanie struktur kolagenowych powoduje zaś ich natychmiastowe skurczenie się, co sprawia, że włókna robią się krótsze i grubsze.

Rozpoczyna się proces remodelingu kolagenu, a pod koniec tych właśnie procesów wyleczona tkanka wzbogaca się o nowy kolagen, staje się młodsza napięta i bardziej elastyczna, co tym samym oznacza ograniczenie jej ponownego rozszerzenia się oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia mięśni dna macicy.

Należy się stosować do zaleceń wydanych przez lekarza

Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Istnieje ewentualność wystąpienia przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk ustąpi. Po zabiegu zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres ok. 1 miesiąca.

Zabieg 1 zabieg 2 zabiegi
Rewitalizacja pochwy IntimaLase® 3000 PLN     1700 PLN Opcjonalnie dopłata 1000 PLN
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu IncontiLase® 3000 PLN      1700 PLN Opcjonalnie dopłata 1000 PLN
Laserowa rewitalizacja pochwy + wysiłkowe nietrzymanie moczu IncontiLase® 6000 PLN     2500 PLN Opcjonalnie dopłata 1000 zł
Ujędrnienie/obkurczenie warg sromowych Exilis Protege Intima 600 PLN 1050 PLN
Laserowe wybielanie odbytu 700 PLN 1200 PLN
Laserowe wybielanie okolic intymnych 800 PLN 1360 PLN
Laserowe wybiealnie odbytu i okolic intymnych 1120 PLN 1900 PLN

PAKIETY GINEKOLOGICZNE

Zabieg Cena
Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu IncontiLase® + ujędrnienie warg sromowych Exilis Protege Intima 4000 PLN     2150 PLN
Laserowe wybielanie części intymnych + ujędrnienie warg sromowych Exilis Protege Intima:1 zabieg
2 zabiegi
 
1800 PLN     1400 PLN
3000 PLN     2400 PLN

Rewitalizacja pochwy | Esteclinic – Medycyna Estetyczna i Chirurgia

Dziś już mozna poprawić napięcie tkanek kobiecych okolic intymnych, bez konieczności poddawania się operacji i bez ryzyka powikłań. Są to metody innowacyjne, a zarazem nieinwazyjne, takie jak:

 • Rewitalizacja laserowa czyli obkurczanie błony śluzowej przy użyciu lasera frakcyjnego
 • Nawilżanie oraz napięcie błony śluzowej:
Leia também:  Jakie Są Objawy Ciąży Obumarłej?

– mezoterapia koktajlami witaminowymi, kwasem hialuronowym

– mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Laserowy zabieg rewitalizacji pochwy powoduje zwiększenie napięcia tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta, poprzez zwiększenie produkcji włókien kolagenowych.

Energia lasera  CO2, dedykowanego kobiecym zabiegom, dostarczana do kanału pochwy, powoduje ogrzanie tkanki i zawartego w niej kolagenu. Podgrzanie to doprowadza do obkurczania się kolagenu w tkance; włókna stają się krótsze i grubsze, w wyniku czego następuje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy.

Rozpoczyna się również proces remodelowania – leczona błona śluzowa jest wzbogacana o nowy kolagen przez co staje się bardziej napięta i elastyczna. To z kolei powoduje zmniejszenie jej wiotkości oraz niwelowanie skutków zespołu rozluźnienia pochwy.

Poprawie ulegają doznania pacjentek w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort ich życia.

Zabieg ten zapobiega również wystąpieniu zjawiska wysiłkowego nietrzymania moczu.

Zazwyczaj wystarcza przeprowadzenie jednego zabiegu. W razie potrzeby można go powtórzyć po ok. 4 tygodniach. Efekt zabiegu pojawia sie po ok. 3 miesiącach a jego trwałość uzależniona jest od indywidualnych sytuacji, lecz zazwyczaj jest to kilka lat. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla podtrzymuje efekt na dłużej.

Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych obowiązków. Istnieje ewentualność wystąpienia przesięku surowiczego, z tego względu zaleca się stosowanie podpasek do momentu, aż przesięk nie ustąpi. Po zabiegu zalecana jest wstrzemięźliwość seksualna przez okres ok. 3 tygodni.

Zabieg ten rekomendowany jest praktycznie wszystkim kobietom, cierpiącym na spadek napięcia i rozluźnienie pochwy wywołane np. porodami, odczuwającym suchość pochwy czy nieprzyjemne doznania związane ze zmianą wagi ciała, infekcjami, chronicznymi upławami, procesem starzenia się czy okresem menopauzy.

Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad ginekologiczny, badanie ginekologiczne oraz zlecane są odpowiednie badania (np. cytologia), celem wykluczenia przeciwwskazań oraz ewentualnych przyczyn, uniemożliwiających wykonanie zabiegu.

Laserowe obkurczanie pochwy Kielce

Z problemem rozluźnionych mięśni pochwy boryka się wiele kobiet. Dolegliwość ta w znacznym stopniu zmniejsza jakość doznań seksualnych i komfort współżycia.

Jeszcze do niedawna pacjentki borykające się z tym problemem nie miały zbyt dużego wyboru, jeżeli chodzi o leczenie – dostępne były wyłącznie metody operacyjne, z których kobiety korzystały niechętnie, bojąc się zarówno samej operacji, jak i powikłań oraz długiej rekonwalescencji.

Dziś sytuacja ta uległa zmianie – laserowe obkurczanie pochwy Kielce jest zabiegiem powszechnie stosowanym, przywracającym kobietom odpowiednie napięcie mięśni pochwy, a w następstwie większy komfort podczas współżycia.

Przyczyny zespołu luźnej pochwy

Przyczyn zespołu luźnej pochwy jest wiele. Najczęściej dolegliwość ta jest wynikiem porodów, a także urazami okołoporodowymi, ale oczywiście nie tylko. Z tym problemem borykają się również kobiety wykonujące ciężką pracę fizyczną, a także wymagające sporty siłowe – np.

kulturystyka. Zespół luźnej pochwy jest również problemem pojawiającym się w czasie menopauzy – ma to związek ze zmianami hormonalnymi, przede wszystkim z niedostateczną ilością estrogenów w organizmie.

Niektóre z Pań posiadają również predyspozycje genetyczne do tego typu dolegliwości.

Współczesna medycyna zapewnia nam obecnie różne możliwości walki z tą dolegliwością. Jedną z najpopularniejszych obecnie, a równocześnie najmniej inwazyjnych metod jest laserowe obkurczanie pochwy Kielce.

Zabieg ten powinien być wykonywany w profesjonalnej klinice. Nasze Centrum Medycyny i Estetyki zapewnia doskonałą opiekę certyfikowanych lekarzy ginekologów.

Zabieg obkurczania pochwy jest całkowicie bezpieczny, a wykonuje się go przy pomocy nowoczesnego lasera S-CO2.

Zespół luźnej pochwy nie musi Cię już dotyczyć! Pacjentki odwiedzające nasze Centrum Medycyny i Estetyki są pod doskonałą opieką!

Wskazania

 • spadek napięcia i rozluźnienie pochwy
 • utrata sprężystości pochwy
 • przywrócenie komfortu współżycia
 • obniżenie jakości doznań seksualnych

Przebieg zabiegu
Podczas zabiegu lekarz wprowadza do pochwy specjalną końcówkę i działa na ściany pochwy promieniami lasera o odpowiednio dostosowanym poziomie energii.

W efekcie dochodzi do napięcia i obkurczenia pochwy. Następuje stymulacja produkcji kolagenu.

W efekcie tego procesu śluzówka pochwy staje się grubsza, bardziej jędrna, elastyczna i napięta, a cała pochwa ciaśniejsza i lepiej nawilżona.

Efekty

 • poprawa kondycji tkanek, które stają się bardziej napięte i elastyczne
 • zmniejsza się obwód pochwy (staje się ona ciaśniejsza)
 • zwiększenia jędrności i elastyczności śluzówki pochwy
 • oprawie ulegają doznania seksualne
 • poprawia się jakość i komfort współżycia

Zalecenia po zabiegu:
Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu przez kilka dni może wystąpić przesięk surowiczy wymagający stosowania podpasek. Przez kilkanaście dni po zabiegu należy unikać stosunków płciowych.

Przeciwwskazania

 • nieprawidłowy wynik badania cytologicznego;
 • aktywna menstruacji
 • okres ciąży lub połogu
 • aktywne infekcje w obrębie pochwy
 • nieuregulowana cukrzyca
 • choroba nowotworowa
 • aktywny stan zapalny pęcherza moczowego
 • zranienia, owrzodzenia lub odleżyny śluzówki ścian i przedsionka pochwy;
 • przyjmowanie leków światłouczulających (np. retinoidy, tetracykliny, wyciąg z dziurawca lub nagietka)

Laserowa rewitalizacja pochwy

Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy, zwany wymiennie laserowym obkurczaniem pochwy, jest bezbolesną i bezpieczną metodą poprawy funkcjonowania pochwy.

Polega on na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera. Wiązka laserowa podgrzewa kolagen zawarty w tkankach znajdujących się u wejścia pochwy i w jej kanale.

Kolagen, w kontakcie z wyższą temperaturą kurczy się, jego włókna stają się krótkie i grube, co jednocześnie powoduje zmniejszanie się naświetlanych laserem tkanek, bardziej przez to napiętych.

Dodatkowo dochodzi do pobudzenia fibroblastów i tworzenia kolagenu, czyli, innymi słowy, pochwa staje się ciaśniejsza, a jej ścianki bardziej sprężyste.

Stosowane znieczulenie

Pochwa nie wymaga znieczulenia, przedsionek pochwy – znieczulenie w spray’u.

Czas pobytu w szpitalu

Do 6h

Rekonwalescencja po zabiegu

Pierwsze efekty Pacjentki odczuwają  już po ok. 30 – 40 dniach. U niektórych  Pacjentek proces przebudowy może trwać nieco dłużej. Trwałość efektu zależna jest  od wieku Pacjentki, stanu śluzówki pochwy i zmienności osobniczej (uwarunkowań genetycznych Pacjentki).

Operatorzy

Zabieg przeprowadzają:

Kwalifikacja do zabiegu

Pacjentka nie wymaga osobnej kwalifikacji: po zapoznaniu się ze wskazaniami (kwalifikującymi do zabiegu) i przeciwwskazaniami (dyskwalifikującymi od zabiegu), oraz posiadając aktualną (z ostatniego roku) cytologię – Pacjentka może zapisać się od razu na zabieg.

Wskazania do zabiegu

 • Zespół Relaksacji Pochwy tzn. osłabienie i rozluźnienie tkanek ściany pochwy, a także struktur ją otaczających,
 • obniżenie doznań seksualnych,
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
 • suchość pochwy,
 • chęć poprawy kondycji śluzówki pochwy, profilaktyka i opóźnianie procesu starzenia.

Przeciwskazania i wykluczenia

 • niezdiagnozowane krwawienia z dróg rodnych,
 • miesiączka,
 • nowotwór narządu rodnego,
 • cechy infekcji pochwy (upławy, swędzenie),
 • ciąża i karmienie piersią,
 • całkowite wypadanie narządu rodnego,
 • rozrusznik serca,
 • bielactwo,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina), zakażenie HIV i WZW
 • brak aktualnej cytologii
 • przyjmowanie leków zawierających duże dawki witaminy A (retinol), Accutanu – do 6 miesięcy przed zabiegiem
 • zioła (dziurawiec, nagietek) – należy przestać używać na 2 tyg. przez zabiegiem
 • spożywanie alkoholu w ciągu ostatnich 24 godzin
 • nadmierne oczekiwania wobec efektów zabiegu

Dlaczego warto wybrać Szpital Medicover?

 • bezpieczeństwo: zabieg odbywa się w Szpitalu – w razie potrzeby możliwość konsultacji lekarza innej specjalności, możliwość hospitalizacji
 • laser Erb-Yag o najlepszym współczynniku penetracji wiązki odpowiedniej do struktury ścianki pochwy
 • doświadczeni lekarze
 • intymna atmosfera
 • pełna dokumentacja medyczna

Skontaktuj się z nami aby poznać ofertę i dowiedzieć się więcejZadzwoń 500 900 900lub wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

 • Szpital Medicover Aleja Rzeczypospolitej 5
 • 02-972 Warszawa

Laserowa rewitalizacja pochwy

Wraz z upływem lat kobiety zaczynają odczuwać coraz większą ilość różnych dolegliwości obejmujących miejsca intymne. Srom z czasem traci swoją jędrność, pochwa robi się luźniejsza, stopień nawilżenia zmniejsza się.

Wszystkie te czynniki wpływają na pozostałe sfery życia, między innymi na zdrowie, mogą powodować występowanie częstych infekcji otarć czy suchości pochwy. Mogą oddziaływać także na obniżenie samooceny i pogarszać znacząco jakość współżycia seksualnego, co przeważnie wiąże się z pogorszeniem relacji z partnerem.

Wszystkie podane przypadłości zauważają kobiety u siebie jednakowo w okresie menopauzalnym,  czy kobiety po przebytym porodzie naturalnym. Za pomocą rewitalizacji pochwy oraz sromu, można w dzisiejszych czasach zapomnieć o takich problemach. Do zabiegu rewitalizacji pochwy stosowana jest specjalna końcówka urządzenia.

Zabieg polega na właściwym wymodelowaniu błony śluzowej ścian pochwy, przez co dochodzi do intensywnej regeneracji tkanek. Tworzą się nowe włókna kolagenowe, ścianki stają się sprężyste i wzmocnione.

Wszystkie zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego, przeprowadzane są przez specjalistów, którzy posiadają właściwe certyfikaty potwierdzające ukończenie właściwych szkoleń. Przed udaniem się na zabieg, warto upewnić się co do kompetencji lekarza wykonującego laserową rewitalizację pochwy.

Leia também:  Bolący guzek w piersiach – jakie są przyczyny bolesnego zgrubienia w piersi?

Wykorzystanie lasera w rewitalizacji pochwy

Do słownictwa medycznego, definicją laserowego odmładzania pochwy, wprowadził Goodman. Cały zabieg został przez niego opisany jako ścieśnienie pochwy i uniesienie tkanek krocza, przy zastosowaniu procedury wwej. To najpowszechniejsza i najczęściej wybierana metoda, mająca na celu dokonać rewitalizacji narządów rozrodczych.

Zadaniem laserowej rewitalizacji pochwy jest poprawa funkcji narządu rozrodczego i rekonstrukcja tkanek.

Urządzenie wywołuje skurcz kolagenu, , infiltrację czynnika wzrostu i , dzięki czemu pacjentce przywracana jest elastyczność oraz odpowiednie nawilżenie błony śluzowej pochwy, przez działanie na ściany pochwy, które powoduje ich obkurczanie oraz nieablacyjne i  napięcie.

Wiele badań wykazało wysoką skuteczność terapeutyczną urządzeń emitujących energię w obrębie szyi, twarzy oraz dekoltu. Od jakiegoś czasu, zaczęto także stosować lasery także w obszarze okolic intymnych, Jest to dosyć nowy i innowacyjny sposób odmłodzenia pochwy.

Obecnie można spotkać bardzo niewielką ilość badań klinicznych, które potwierdzą skuteczność metody, jednakże warto wiedzieć, iż w dalszym ciągu badania są cały czas przeprowadzane. Z pewnością pacjenci mogą spodziewać się coraz to nowszych wyników badań.

Szybko powiększa się ilość dostępnych na rynku medycznym urządzeń, służących do rewitalizacji pochwy. Minimalnie ablacyjny laser frakcyjny uznawany jest za urządzenie bardzo wydajne i bezpieczne.

Stosowany jest w różnych specjalizacjach takich jak dermatologia, chirurgia plastyczna; Podstawą  frakcyjnej zastosowanie szeregu niewielkich wiązek laserowych, w celu utworzenia wielu mikroskopijnych rejonów martwicy cieplnej wewnątrz skóry, które nazywane są tak zwaną sferą naprawy.

Naskórek oraz skóra właściwa w rejonie tych, że mikroskopijnych sfer napraw są całkowicie niszczone. Indukowana jest jednak kaskada gojenia ran, wraz z  formacją kolagenu oraz elastyny. Uzyskany efekt to przede wszystkim efekt to gładsza i zdrowsza skóra.

Parę frakcyjnych laserów ablacyjnych znalazło swoje zastosowanie w rewitalizacji kanału pochwy, bez użycia skalpela. W badaniach publikowanych w recenzowanych czasopismach można wyczytać, iż są to urządzenia bezpiecznie i bardzo skuteczne. Czas trwania jednej sesji zabiegowej wynosi od 10 do 20 minut. Pacjenta może zostać zakwalifikowana do przeprowadzenia zabiegu jedynie w trakcie wizyty poprzedzającej laserową rewitalizację pochwy. Ginekolog stwierdzi czy nie widzi żadnych przeciwwskazań do zastosowania tej metody odmładzania pochwy. Przeprowadzi z pacjentką dokładny wywiad i podejmie decyzję. Cały zabieg odmładzania pochwy trwa mniej więcej 30 minut. Pacjenta przed planowanym zabiegiem musi donieść wymagane badania, jest to przede wszystkim aktualny wynik cytologii do 6 miesięcy oraz czystość pochwy przeprowadzona w ciągu ostatniego miesiąca.

Komu polecany jest zabieg rewitalizacji pochwy?

Ginekologia estetyczna jest w stanie rozwiązać wiele kobiecych problemów, takich jak nieciekawy wygląd zewnętrznych narządów płciowych, pomoże także ulepszyć funkcje seksualne.

Laserowa rewitalizacja pochwy zalecana jest zwłaszcza kobietom, które pragną podnieść komfort swojego życia seksualnego, wpłynąć na lepszą samoocenę i ułatwić przeżywanie w jak największym stopniu wrażeń erotycznych.

Kiedyś pewne schorzenia można było leczyć jedynie operacyjnie, jednak aktualnie w większości przypadków, rozwiązanie problemu możliwe jest z pomocą zabiegów bezinwazyjnych.

Dzięki czemu unikamy przede wszystkim długich i ciężkich okresów rekonwalescencji i ryzyka pojawienia się groźnych komplikacji pooperacyjnych, jakie nieraz mają miejsce przy zabiegach z zastosowaniem skalpelu. Laserowa rewitalizacja pochwy zalicza się do innowacyjnych i nowoczesnych metod odmładzania pochwy, polecana kobietom w każdym wieku, które borykają się z nieestetycznym wyglądem czy kształtem warg sromowych i krocza.

Wskazania do zabiegu to między innymi:

 • świąd okolic intymnych
 • ból w okolicy sromu
 • częste otarcia urazy, doprowadzające do zwiększenia wrażliwości okolic intymnych
 • zmniejszenie objętości tkanki okolic intymnych
 • sucha i wiotka skóra okolic łechtaczki i warg sromowych

Przebieg laserowej rewitalizacji pochwy

Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, zadaniem wiązki lasera jest podgrzanie kolagenu znajdującego się w tkankach u wejścia pochwy oraz w jej kanale. Kolagen przez działanie wysokiej temperatury ulega skurczeniu, jego włókna stają się grube i krótkie, co wpływa na zmniejszenie się poddanych naświetleniu tkanek, które stają się bardziej napięte.

Taki sposób działania lasera lekarze specjaliści nazywają oddziaływaniem , nieablacyjnym napięciem oraz obkurczaniem pochwy. Oprócz tego ablacja wpływa na pobudzenie fibroblastów oraz tworzenie nowego kolagenu, pochwa wówczas staje się bardziej ciasna. Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy trwa jedynie ok.

 30 minut i nie wymaga żadnej hospitalizacji, przed nim należy jednak odbyć konsultację lekarską w celu ustalenia aktualnego stanu zdrowia pacjentki oraz jej historii chorobowej. Pacjentki decydujące się na zabieg, nie są poddawane znieczuleniu, gdyż laserowa rewitalizacja pochwy jest całkowicie bezbolesna.

Przed zabiegiem pacjentka musi dostarczyć dokumentację medyczną przebytych wcześniej zabiegów w okolicach intymnych.

Zalecenia po przeprowadzonym zabiegu rewitalizacji pochwy

Po zabiegu przez około tydzień, pacjentka nie powinna dźwigać ciężarów, zażywać gorących kąpieli oraz uprawiać seksu. Wszystkie pozostałe codzienne czynności pacjentka może bez obaw wykonywać. W razie wątpliwości warto poradzić się swojego lekarza prowadzącego.

Ile zabiegów należy wykonać, aby zauważyć zadowalające efekty?

Przeważnie wystarczy jedynie jeden zabieg, jednakże każdy przypadek jest całkowicie indywidualny.

W przypadku, gdy stopień rozciągnięcia tkanek jest bardzo wysoki, a kobieta po pierwszych zabiegu nie widzi zadowalających zmian, cały zabieg rewitalizacji pochwy przy użyciu lasera można powtórzyć po upłynięciu około miesiąca.

Aby, podnieść efektywność terapii warto regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla, poprzez systematyczne zaciskanie oraz rozluźnianie mięśni dna miednicy.

Efekty zabiegu rewitalizacji pochwy

Zaledwie po upływie miesiąca od zabiegu, ściany pochwy stają się jędrniejsze. Taki czas organizm potrzebuje do poprawy jakości kolagenu w tkance i pobudzenia fibroblastów w celu wytworzenia nowych włókien kolagenowych. Zwiększa się także nawilżenie pochwy, dzięki czemu widocznie wzrasta satysfakcja oraz komfort życia seksualnego.

Zwiększa się również pewność siebie. Zadowolenie z zabiegu może utrzymywać się długo, w zależności od nasilenia objawów przed zabiegiem i potrzeb pacjentki, która się zdecydowała na rewitalizację. Aby, uzyskać jak najlepszy efekt, można powtórzyć zabieg. Taka możliwość zostanie skonsultowana z pacjentką w trakcie wizyty kontrolnej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg laserowej rewitalizacji pochwy przynosi kobietom wiele korzyści, jednakże należy pamiętać, że nie dla każdej pani będzie to dobra metoda. U niektórych kobiet taki zabieg jest niemożliwy do przeprowadzenia. Najczęstszymi przeciwwskazaniami są:

 • okres ciąży oraz karmienia piersią
 • miesiączka
 • niewyleczone infekcje pochwy
 • porfiria
 • nowotwór piersi
 • przyjmowanie leków wrażliwych na promieniowanie

Jak długo utrzymuje się efekt po laserowej rewitalizacji pochwy?

W przypadku młodych kobiet po przebytym porodzie efekt będzie widoczny przez wiele lat albo do kolejnego porodu, gdyż w trakcie niego może znowu dojść do zbytniego rozciągnięcia tkanek.

Wzmocnienie pochwy przy pomocy tego zabiegu przeciwdziała zbytniemu rozciągnięciu tkanki, z tego względu kolejny poród u kobiety może okazać się o wiele mniej destrukcyjny.

W przypadku, gdy problem występuje u kobiety po menopauzie albo w trakcie menopauzy, konieczne może okazać się zastosowanie właściwej terapii hormonalnej. Prawidłowy poziom hormonów będzie utrzymywał efekt całego zabiegu.

Zalety laserowej rewitalizacji pochwy

 • doskonała alternatywa na inwazyjne zabiegi chirurgiczne
 • zwiększenie napięcia tkanek i przywrócenie im dawnej elastyczności
 • w większości przypadków wystarczy jedynie jeden zabieg
 • zabieg jest niezwykle precyzyjny oraz zapobiega powstawaniu krwawienia
 • krótki okres rekonwalescencji, bardzo można powrócić do swojego codziennego życia (tkanki goją się w szybkim tempie, współżycie można zacząć już po tygodniu od dnia przeprowadzonego zabiegu)
 • przystępna cena

Jakie działania niepożądane mogą wystąpić po zabiegu rewitalizacji pochwy?

    Nie występuje żadne ryzyko powikłań, zabieg jest całkowicie bezpieczny. Pacjentkom zaleca się jednak wstrzemiężliwość seksualną przez około tydzień od dnia zabiegu.

Seja o primeiro a comentar

Faça um comentário

Seu e-mail não será publicado.


*