Ile Trwa Leczenie Onycholizy?

Onycholiza — jak długo się leczy? Całkowicie wyleczona onycholiza to w pełni odrośnięty paznokieć. Taki proces może trochę trwać. W przypadku paznokci u dłoni jest to od około 8 do 12 tygodni.

Co to jest domowe leczenie onycholizy?

Domowe leczenie onycholizy. Leczenie onycholizy polega na unikaniu czynników uszkadzających płytkę paznokcia, takich jak agresywne zabiegi kosmetyczne przeprowadzane na paznokciach, a także poszukiwaniu przyczyn i terapii. Z pomocą może przyjść dermatolog czy podolog, pod którego okiem prawdopodobieństwo powrotu do zdrowia znacząco wzrasta.

Jakie są objawy onycholizy?

Pierwsze objawy onycholizy to pojawienie się białego zabarwienia wzdłuż boku lub górnej krawędzi paznokcia, które postępuje w głąb. Związane to jest z utratą łączności płytki z łożyskiem i prześwitującymi zwykle naczyniami krwionośnymi, które nadają jej zdrowy, różowy kolor.

Jak pozbyć się onycholizy pierwotnej?

Leczenie w przypadku onycholizy pierwotnej polega przede wszystkim na usunięciu odwarstwionej płytki paznokciowej do łożyska i wyeliminowanie zbyt intensywnych zabiegów kosmetycznych, zastępując je naturalnymi środkami pielęgnującymi paznokcie, jak olejek rycynowy czy olejek z drzewa herbacianego do kupienia w aptece.

Seja o primeiro a comentar

Faça um comentário

Seu e-mail não será publicado.


*