Ile Kosztowało Moje Leczenie?

Sprawdzić, ile kosztowało nasze leczenie, możemy też logując się na nasze konto w Internetowym Koncie Pacjenta lub w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta, jeśli mamy tu konto (otwieramy je w oddziale NFZ). Ubezpieczony może otrzymać w siedzibie NFZ tzw.

Gdzie sprawdzić ile kosztowało moje leczenie?

ZIP to ogólnopolski serwis dla pacjentów, który udostępnia dane gromadzone przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 • swojego leczenia i udzielonych ci świadczeń,
 • zrefundowanych leków,
 • kosztów swojego leczenia,
 • odprowadzonych składek,
 • prawa do świadczeń zdrowotnych,
 • deklaracji w Podstawowej Opiece Zdrowotnej (POZ),
 • Jak sprawdzić ile wydał na mnie NFZ?

  Na stronie internetowej pacjent.gov.pl możemy sprawdzić, ile na nasze dotychczasowe leczenie wydał NFZ. Poza tym na koncie znajdziemy e-recepty, e-skierowania oraz e-zwolnienia i inne ważne informacje. Obsługa jest prosta i nie powinna sprawić trudności także seniorom.

  Ile kosztował NFZ?

  Zastanawiasz się, ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne w NFZ w 2021 roku? Cena ta wzrosła i od 1 lipca 2021 roku do 30 września 2021 roku wynosi 519,77 złotych. Co ciekawe, jeśli chcesz przystąpić do ubezpieczenia dobrowolnego w NFZ, musisz także pamiętać o opłacie dodatkowej.

  Skąd mam wiedzieć jaki mam oddział NFZ?

  przez internet — na stronie Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Swoją tożsamość potwierdzisz certyfikatem kwalifikowanym lub profilem zaufanym (eGo) — dzięki temu nie musisz odwiedzać oddziału NFZ. Sprawdź, jak założyć profil zaufany, osobiście — w swoim oddziale wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Jak sprawdzić numer ubezpieczenia NFZ?

  Wystarczy do tego Twój PESEL i dowód osobisty. Status swojego ubezpieczenia możesz też sprawdzić w domu. Wystarczy, że założysz osobiste konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (zip.nfz.gov.pl).

  Jak sprawdzić wyniki badań na IKP?

  Obecnie nie ma możliwości pobrania wyników badań. IKP jest ciągle rozwijane i dodawane są nowe funkcjonalności. Czy za Internetowe Konto Pacjenta coś się płaci? Korzystanie z Internetowego Konta Pacjenta i wszystkich jego funkcji jest bezpłatne.

  Leia também:  Rehabilitacja Jak Sie Dostac?

  Ile wydal NFZ?

  5,68 mld zł (5 682 848,33 tys.) – tyle Narodowy Fundusz Zdrowia dopłacił do refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego w okresie styczeń-sierpień 2021 r., co stanowi 63,86 proc. zaplanowanych środków. Tylko w sierpniu na ten cel NFZ wydał 677,1 mln zł (677 113,16 tys.)

  Jak sprawdzić status karty EKUZ?

  Wejdź na portal ekuz.nfz.gov.pl. Znajdziesz tam informacje o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

  Jak finansowany jest NFZ?

  Gospodarka finansowa NFZ prowadzona jest w oparciu o fundusz podstawowy oraz zapasowy. Poza składką na ubezpieczenie zdrowotne przychodami NFZ są także m.in. odsetki do nieterminowo płaconych składek, darowizny, środki przeznaczone na zadania zlecone, czy przychody z lokat. NFZ może również zaciągać pożyczki i kredyty.

  Kto finansuje NFZ?

  Środki na świadczenia opieki zdrowotnej finansowane ze środków publicznych, które są udzielane osobom ubezpieczonym, pochodzą w większości ze składek na ubezpieczenie zdrowotne. Leczenie pozostałych osób, innych niż ubezpieczone, pokrywane jest z budżetu państwa.

  Ile NFZ zaplacil za moje leczenie?

  Najpierw pacjent musi wejść na stronę zip.nfz.gov.pl/ap-portal/ (uruchomionego niedawno portalu pacjentów). Za jej pośrednictwem zarejestrujemy się w systemie, wypełniając zamieszczony tam formularz. Nie jest to trudne, ponieważ system wszystko nam ‘podpowiada’.

  Jaki oddział NFZ wg miejsca zamieszkania czy zameldowania?

  Przynależność do konkretnego oddziału zależy od miejsca zamieszkania i zgłoszenia. Czasowa zmiana miejsca pobytu nie pociąga za sobą konieczności jednoczesnej zmiany oddziału Funduszu. Jeżeli jednak osoba zmienia miejsce zamieszkania na stałe, powinna powiadomić o tym płatnika składki, który dokona stosownej zmiany.

  Jaki oddział NFZ Warszawa?

  Narodowy Fundusz Zdrowia – Mazowiecki Oddział Wojewódzki.

  Gdzie się leczyć NFZ śląskie?

  Śląski Oddział Wojewódzki NFZ

 • Delegatura w Bielsku-Białej: ul. Karpacka 24. 43-300 Bielsko-Biała.
 • Delegatura w Częstochowie: ul. Czartoryskiego 28. 42-200 Częstochowa.
 • Delegatura w Piekarach Śląskich: ul. Kościuszki 22. 41-940 Piekary Śląskie.
 • Delegatura w Rybniku: ul. 3 Maja 29. 44-200 Rybnik.
 • Seja o primeiro a comentar

  Faça um comentário

  Seu e-mail não será publicado.


  *