Jaka Rehabilitacja Na Dyskopatie?

Rehabilitacja dyskopatii. Rehabilitacja – stosowanie technik terapii manualnej czyli manipulacji, mobilizacji, stretchingu (rozciąganie), neuromobilizacji oraz kinesiotapingu. Ich celem jest zredukowanie przepukliny czyli zmniejszenie lub zlikwidowanie ucisku na nerw lub oponę twardą.

Jaka rehabilitacja na dyskopatię ledzwiowa?

Przyjmujemy pozycję wyjściową – leżenie na plecach z kolanami ugiętymi i stopami leżącymi na podłożu. Dłonie chowamy pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Następnie unosimy głowę, napinamy mięśnie brzucha i jednocześnie dociskamy kręgosłup do rąk. W takiej pozycji wytrzymujemy około 10 sekund i równomiernie oddychamy.

Jakie zabiegi rehabilitacyjne przy dyskopatii?

Rehabilitacja dyskopatii w stanie ostrym polega na likwidacji bólu poprzez dobranie odpowiednich ćwiczeń fizycznych i pozycji odciążających dysk. Stosuje się również zabiegi fizykalne (np. elektroterapię), które mają za zadanie zmniejszyć ból i stan zapalny.

Czy rehabilitacja pomaga na dyskopatię?

Rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego i szyjnego pomaga leczyć dyskopatię oraz zapobiegać nawrotom. Składa się na nią wiele metod terapii.

Na czym siedziec przy dyskopatii?

Prawidłowe siedzenie przy dyskopatii

Przede wszystkim powinno się wyprostować wypinając klatkę piersiową oraz wychylając miednicę do przodu. Wychylona miednica pociąga za sobą konieczność przyjęcia naturalnej krzywizny przez odcinek lędźwiowy podobnie jak podczas pozycji stojącej.

Jak leczyć dyskopatię lędźwiową?

Leczenie dyskopatii

Szczególnie skuteczna jest terapia manualna i kinezyterapia (leczenie ruchem). W ostrej fazie bólu warto przyjmować pozycję, która najmniej obciąża kręgosłup czyli leżenie na plecach z nogami zgiętymi w stawach biodrowych i kolanowych. Często stosuje się również leki z grupy NLPZ.

Jakie zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup szyjny?

Podczas rehabilitacji kręgosłupa szyjnego stosowane są także zabiegi takie jak: pole magnetyczne, masaż, ultradźwięki, krioterapia, laser, czy elektroterapia. W przypadku bardzo nasilonego bólu mogą być konieczne zastrzyki zmniejszające jego natężenie.

Jakie zabiegi rehabilitacyjne na przepuklinę kręgosłupa?

W fizjoterapeutycznym leczeniu przepukliny kręgosłupa – oprócz ćwiczeń i masaży – dobrze sprawdzają się też następujące zabiegi:

Leia também:  Chlamydią Kiedy Pierwsze Objawy?
 • krioterapia,
 • laseroterapia,
 • terapia prądem, czyli elektroterapia,
 • terapia ciepłem (ciepłoterapia, termoterapia).
 • Jak się pozbyc dyskopatii?

  Po pierwsze skuteczna rehabilitacja.

  Jest to najważniejszy i niezawodny sposób jak poradzić sobie z bólem w dyskopatii. Techniki z zakresu terapii manualnej lub osteopatii wykonywane przez doświadczonego terapeutę skutecznie pomogą Ci zwalczyć ból związany z dyskopatią.

  Jakie zabiegi rehabilitacyjne refunduje NFZ?

  Należą do nich:

 • kinezyterapia.
 • masaż
 • elektrolecznictwo.
 • leczenie polem elektromagnetycznym.
 • hydroterapia.
 • krioterapia.
 • balneoterapia.
 • Jak długo trwa rehabilitacja przy dyskopatii?

  W ostrej fazie zapalnej powinniśmy prowadzić oszczędzający tryb życia, aby wyciszyć proces zapalny – zazwyczaj trwa on około 2-3 tygodni. W tym okresie wystarczą lekkie ćwiczenia czy spacer.

  Czy da się zyc z dyskopatia?

  Pamiętajmy,że ponad 90% pacjentów z chorobą zwyrodnieniową krążka międzykręgowego można skutecznie leczyć zachowawczo bez konieczności leczenia operacyjnego!

  Czy można pracowac z dyskopatią?

  Jednak kiedy stan zapalny minie po odpowiednim poinstruowaniu i przygotowaniu przez fizjoterapeutę można z powodzeniem wrócić do swojej ulubionej aktywności fizycznej, nawet jeśli jest to podnoszenie ciężarów. Sama dyskopatia nie jest zatem przeciwwskazaniem do powrotu do normalnej aktywności fizycznej.

  W jakiej pozycji spać przy dyskopatii?

  Ćwiczenia na kręgosłupa lędźwiowy zmniejszające ryzyko dyskopatii to: Pozycja: leżenie na plecach, ręce wzdłuż tułowia, nogi zgięte w stawach biodrowych i kolanowych.

  Czego nie robić przy dyskopatii?

  Czego nie wolno robić przy dyskopatii lędźwiowej? Należy unikać dźwigania zbyt ciężkich przedmiotów, przyjmowania pozycji z utrzymywaniem zgięcia w odcinku lędźwiowym. W warunkach, kiedy narażeni jesteśmy na bardzo duże przeciążenia wycelowane w kręgosłup, można zaopatrzyć się w pas lędźwiowy na dyskopatię.

  Jak siedziec przy przepuklinie?

  Siedząc należy pamiętać o każdym odcinku kręgosłupa. Trzeba więc maksymalnie dosunąć pośladki do oparcia by zadbać o odcinek lędźwiowy, jak też nie garbić się czy też nie zadzierać głowy. – Wszystko związane jest z tym, by mięśniowo trzymać kręgosłup.

  Seja o primeiro a comentar

  Faça um comentário

  Seu e-mail não será publicado.


  *