Co To Jest Leczenie Kanałowe Zeba?

Leczenie kanałowe zęba polega na usunięciu z jego kanałów korzeniowych zainfekowanej miazgi zębowej i zastąpieniu jej plastyczną substancją pochodzenia roślinnego – gutaperką. Po zabiegu konieczna jest rekonstrukcja zęba. Ten prosty opis nie oddaje stopnia skomplikowania leczenia kanałowego.

Jak wykonać leczenie kanałowe krok po kroku?

Leczenie kanałowe krok po kroku: 1 Lekarz usuwa próchnicę z zęba i wykonuje odpowiednie dojście do kanałów. 2 Po odpowiednim przygotowaniu korony zęba lekarz przystępuje do usunięcia miazgi. 3 Następnie oczyszcza kanały korzeniowe i nieco je poszerza, by dokładnie usunąć bakterie, które mogły przejść do zębiny. 4 W czasie czyszczenia kanałów płucze się je dodatkowo More

Czy jest konieczność ponownego leczenia kanałowego?

W niektórych przypadkach może zajść konieczność ponownego leczenia kanałowego. Objawem, który może wskazywać na konieczność ponownej wizyty u dentysty jest utrzymujący się ból zęba, który został wyleczony endodontycznie.

Jaki jest ostatni etap leczenia kanałowego?

Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest odbudowa naruszonej korony zęba. W przypadku małego ubytku wystarczy odpowiednie wypełnienie (tzw. plomba). Przy dużych zniszczeniach zęba po leczeniu kanałowym należy go odbudować koroną protetyczną. W ten sposób pacjent może cieszyć się swoim uzębieniem bez konieczności ekstrakcji zęba.

Ile kosztuje leczenie zęba jednokanałowego?

Leczenie zęba jednokanałowego może kosztować nawet 400 zł, leczenie zęba dwukanałowego ok. 500 zł, leczenie zęba trzykanałowego 600-700 zł, a leczenie zęba czterokanałowego od 700 do 800 zł. Do kosztów leczenia należy zazwyczaj doliczyć koszt RTG lub znieczulenie, jeśli nie jest oferowane w pakiecie. Zobacz także.

Seja o primeiro a comentar

Faça um comentário

Seu e-mail não será publicado.


*